Čalouněnou nebo celodřevěnou židli?

Mnoho zákazníků při výběru židlí váhá, zda raději koupit židle čalouněné nebo se sedákem bez čalounění, celodřevěné.

Čalouněnou nebo celodřevěnou židli?

Existuje velký výběr druhů židlí, které lze objednat jak v celodřevěné, tak i čalouněné variantě. A to dokonce nejen židle jídelní, ale i židle s podučkami a židle barové.

Čalouněnou nebo celodřevěnou židli?

Pro ty zákazníky, kteří váhají nad druhem židle z důvodu praktičnosti, máme dobrou zprávu. I čalouněná židle může být praktická - existují omyvatelné čalounění, jako nepříklad ekokůže nebo koženka, ale i moderní omyvatelné látky, které můžeme doporučit v bílém provedení i rodinám s malými dětmi - nejznámějším druhem tohoto čalounění na židle a sedací soupravy je asi Carabu. Dále nabízíme i látky s protišpinivou úpravou a látky, které obsahují teflon, který má 2 funkce - čalounění je méně hořlavé a jakákoliv tekutina v menším množství po látce steče místo toho, aby se hned vsákla do čalouněného sedáku nebo opěrky u židle.

Čalouněnou nebo celodřevěnou židli?

Těm zákazníkům, kteří u jídelního stolu tráví více času než jen z důvodu najezení, doporučujem raději zvolit židle čalouněné. Jsou ve srovnání s celodřevěnou variantou vždy pohodlnější. Pokud u jídelního stolu v kuchyni nebo v jídelním koutě trávíte více času než v obývacím pokoji, pak je čalouněná varianta doporučenou nutností. To samé v případě, že u konferenčního stolku nemáte klasickou pohodlnou měkkou sedací soupravu, ale solitérní křesla, polokřesla nebo lavice.

Čalouněnou nebo celodřevěnou židli?

Celodřevěné židle mívají na výběr materiál sedáků, můžou být překližkové nebo masivní. Některé typy židlí s masivními sedáky mají sedák anatomicky tvarovaný pro pohodlnější způsob sezení. Výhodou těchto celodřevěných židlí je fakt, že pokud použijete k sezení polštářky nebo samostatné podsedáky, pak si tyto můžete libovolně měnit podle nálady nebo uzpůsobit podle svých potřeb.

Čalouněnou nebo celodřevěnou židli?

Samostatnou kategorií jsou židle, které mejí vyplétané sedáky výplety, ve většině případů přírodními. Výplet může být z rákosového koberce nebo z mořeské trávy či ratanu. nabízíme i výplety umělé. Typ vyplétaných sedáků i opěrek je zajímavým řešením daného interiéru.


Proč nakupovat u nás?