Originální dřevěné výrobky

Dřevěné výrobky, jako jsou židle, stoly, věšáky, stolové deky a doplňky jsou vyrobené z přírodního masivu nebo dýhované masovní dýhou či s dřevěnou překližkou.

Všechny přírodní materiály obsahují přirozené růstové charakteristiky, které způsobují rozdílnou schopnost dřevin absorbovat dokončovací materiál, změny struktury a barevné odlišnosti. Dřevo je přírodní materiál, který neustále dýchá a reaguje stále na vlivy z okolního prostředí. Díky tomu může během životnosti dřevěného výrobku dojít k drobným vlasovým trhlinám v laku nebo k mírnému prostoupení struktury dřeva na povrch. je to stejné jako u čalounění přírodní kůží - přírodní kůže může mít nerovnoměrnou strukturu povrchu, drobné jizvy a odřeniny, které vznikly během jejího růstu. toto však v žádném případě nejsou vady, právě naopak. Dřevěný výrobek tak tímto získá punc originality. Nikdo jiný již ten samý kus originálního nábytku mít nebude!

Originální dřevěné výrobky

Stejně jako lidem škodí extrémní vlivy prostředí, podobné je to tedy i s nábytkem z přírodních materiálů. nestandardní vlhkosti prostředí (menší než 25% a nebo naopak vyšší než 65%) může mít na výrobek negativní vliv a způsobit tak jeho tvarovou deformaci. Změny se stávají i u výrobků, které jsou vystaveny přímému slunečnímu záření a nejsou k tomu přímo určeny - postupně dochází ke změně barevného odstínu dřevěných materiálů a barva se tak stává nerovnoměrná. Je to běžný jev, se kterým se setkáváme kdekoliv v běžném prostředí. Mějte toto na paměti i u rozkládacích stolů, kdy díky nerovnoměrnému osvětlení stolových vkládacích dílů může dojít k částečné změně barevného odstínu.

Originální dřevěné výrobky

U výrobků, kde je použita unikátní technologie ohýbání dřevěných dílů, může dojít během přepravy k pnutí jednotlivých dílů a způsobit tak mírnou kývavost výrobků. Toto však nepovažujte za vadu, protože sezením dojde k jejímu odstranění a následnému vyrovnání.


Proč nakupovat u nás?