Relaxace v houpacím křesle

Po relaxaci na gauči je druhým nejideálnějším způsobem sedací relaxace po náročném dni houpání. pro tyto účely Vám nabízíme oblíbená houpací křesla.

Houpání na houpacím křesle je snem nejen každého džentlmena z anglického filmu. Milovník klasického filmu si vzpomene na pána se sklenkou whisky, který se pohupuje na houpacím křesle u zapáleného krbu s kostkovanou dekou přes nohy a s oblíbeným doutníkem či dýmkou zasněně přemítá o budoucnosti lidstva. A v tomto okamžiku by si ním každý rád aspoň na chvíli vyměnil místo.Relaxace v houpacím křesle


Relaxace houpáním provází od útlého dětství, kdy nás naše maminky vozily v kočárku a pohupováním nás uklidňovaly a uspávaly. Jako menší děti jsme měli v oblibě houpacího koně či houpacího kohouta a pak jsme přešli na houpačky, houpací sítě a houpací křesla.


Houpací křesla jsou na trhu v mnoha variantách i designech. Ve většině případů jsou tato křesla dřevěné konstrukce, kdy sedák a opěrka můžou být čalouněné, případně s výpletem z přírodního rákosového koberce.


Relaxace v houpacím křesle Relaxace v houpacím křesle


Nejčastějším dřevěným materiálem na výrobu houpacích křesel je bukový masiv. Bukové dřevo je pevné, ale lze jej párou měkčit a poté ohýbat do různých tvarů pomocí forem. Po vyschnutí toto ohýbané dřevo zachovává nový tvar i s původní pevností. Houpací křesla z ohýbaného buku jsou tedy pevná a odolná.


Relaxace v houpacím křesle Relaxace v houpacím křesle


Klasický tvar houpacího křesla z ohýbaného buku se nemění již několik desítek let. Měnit lze ale barevné zpracování dřeva, houpací křeslo si lze vybrat barvy podle přání tak, aby zapadlo bez problému do daného interiéru. Pro příznivce moderních designů a postupů a pro ty, kteří nechtějí mít v interiéru dřevěný prvek, lze toto houpací křeslo barevně upravit krycím barevným lakem podle mezinárodního vzorníku RAL, klasické houpací křeslo tak dostane novou, moderní formu se zachováním všech vlastností ohýbaného bukového dřeva.


Vyplétané houpací křeslo je klasickou variantou pro všechny, kteří chtějí původní nečalouněnou variantu a pro všechny, kteří preferuji přírodní materiály. Přírodní výplet je světlé barvy a je z rákosu, který je zpracováván do rákosového koberce. Barvu u tohoto materiálu si nelze zvolit, světlá přírodní barva je daná. Můžete si zvolit barvu moření dřeva, v případě zájmu si dodat i vzorek barvy vlastní. Nabízíme i variantu barevného krycího lakování podle mezinárodního vzorníku RAL.


Pokud přemýšlíte o houpacím křesle čalouněném, pak Vám můžeme nabídnout mnoho barev a materiálů čalounění. Nabízíme čalounění houpacího křesla ekokůží, přírodní kůží nebo mnoha látkami. Pokud si však nevyberete z této pestré paletty nabídky, pak umožňujeme zákazníkovi dodat si látku vlastní podle své fantazie na očalounění přímo do výroby nebo můžeme prodat křeslo nečalouněné, pouze s překližkovým sedákem a opěrkou i s molitanem tak, aby jej mohl očalounit Váš oblíbený čalouník.


Novinkou na trhu je čalouněné houpací křeslo Wave. Toto moderní houpací křeslo z ohýbaného buku navrhl mladý slovenský designér Michal Riabič. Houpací křeslo je vítězem soutěže o nejlepší re-design původního klasického houpacího křesla z ohýbaného buku. Od Asociace českých nábytkářů toto moderně pojaté houpací křeslo obdrželo ocenění "Nábytek roku 2011". Je vhodné do všech moderních interiérů. Samozřejmostí je výběr barev dřeva a čalounických materiálů, ale i zde nabízíme moření dle vzorku zákazníka či lakování krycím barevným lakem dle mezinárodního vzorníku RAL. Čalounění si lze též dodat vlastní podle své fantazie. K tomuto modernímu křeslu lze objednat i podhlavník, který tak zvyšuje opěrku hlavy a zajišťuje tak ještě větší pohodlí při sezení a houpání.Houpací křeslo se může stát součástí různých interiérů v domácnosti, je vhodné jej umístit jak v obýváku či obývacího koutu, tak i v ložnici, dětském či studentském pokoji a nebo i v pracovně. Houpací křesla mají madlo pro snadné uchopení a lehkou manipulaci s křeslem, za toto madlo můžete i pohupovat osobu sedící v tomto křesle.


Proč nakupovat u nás?