Jak si vybrat židle?

Jakou židli ke stolu?

Nákupem na internetu ušetříte - Jídelní i barové židle můžete nakupovat v hypermarketech s nábytkem, ve specializovaných maloobchodních prodejnách nebo třeba na internetu. Elektronické nakupování je nejlevnější, protože obchodníci jsou napojeni přímo na výrobce. Také v hypermarketech jsou nízké ceny, ale mnohdy na úkor kvality materiálu. Rozhodně se vyplatí srovnat nabídku několika firem.Jakou židli ke stolu?


Rozhodujte se podle prostoru - Jídelní židle do malého kuchyňského kouta volte subtilnější a lehčí, do prostorné místnosti si můžete dovolit pořídit masivnější s vysokými opěráky a područkami, i celočalouněné. Podle velikosti sedáku si lehce můžete spočítat, zda se Vámi vybrané židle vejdou mezi nohy stolu tak, aby šly zasunout a nepřekážely tak v prostoru.


Jakou židli ke stolu? Jakou židli ke stolu?Počet židlí volte podle velikosti rodiny - Jídelních židlí je možné koupit libovolný počet, klidně i lichý. Kolik jich bude potřeba, napoví počet rodinných příslušníků. Můžete ale třeba koupit o dvě židle víc pro nečekané návštěvy. Pro tyto mimořádné události u stolu nabízíme i židle přístavné bez opěrky a židle skládací, které lze snadněji schovat v případě, že je momentálně nepoužíváme.


Jakou židli ke stolu?


Na zahradu patří zahradní nábytek - Pokud máte svojí vysněnou venkovní terasu, altán nebo pergolu, pak vždy používejte židle určené k použití do exteriéru. Zahradní židle jsou vyrobené z takových materiálů, které snadno odolávají slunci, dešti, vysoké teplotě a všem změnám v letním počasí. Jsou to židle nebo křesla z lehkých materiálů pro snadnou manipulaci a skladování. Nejmíň místa v garáži Vám při skladování zaberou židle skládací. Nabízíme zahradní židle z teakového dřeva, židle v kombinaci hliníku a plastu a i židle celoplastové. Nabízíme židle v imitaci přírodních materiálů jako je bambus nebo ratan.


Jakou židli ke stolu?


Myslete na údržbu - Plastové a kovové židle se čistí nejsnadněji, většinou vlhkým hadříkem. Na dřevěné židle je dobré použít speciální přípravky, které se dají koupit v každé drogerii. Stejně jako chemické neabrazivní prostředky, kterými se čistí čalounění a potahy. Koženky a umělé ekokůže lze omývat mýdlovou vodou nebo neagresivními saponátovými prostředky. Na tento druh čalounění je zakázáno používat benzín, ředidla nebo rozpouštědla. Čalounění, které obsahuje teflon, je méně náchylné k promáčení v případě polití tekutinou. Moderní speciální látky, jako například Carabu, lze omývat namočeným hadříkem vlažnou vodou maximální teploty 30°C a v případě nutnosti je lze i žehlit porubu. Pro udržení kvality a hygieny tuto látku včas lehce vysávejte, ale pouze měkkým kartáčem. Po vyprání je doporučeno látku jemně vykartáčovat opět měkkým kartáčem pro oživení vlasu.


Jakou židli ke stolu? Jakou židli ke stolu?


Barové židle a jejich výška - Při výrobě baru či barového pultu myslete na to, že barové židle mají standardní výšku okolo 76 cm že ideální rozdíl mezi výškou barového pultu a výškou sedáku by měl být okolo 30 cm. Obracejí se na nás zákazníci s tím, že potřebují barové židle nižší nebo dokonce i vyšší a čím větší je odchylka, tím větší problém nastává zákazníkovi s výběrem a možností.


Jakou židli ke stolu?


Využijte výrobu na zakázku - Pokud má někdo neobvyklé proporce a židle standardních rozměrů mu nevyhovuje, mohl by si nechat židli vyrobit na zakázku - vyšší, či naopak nižší nebo se širším sedákem. Uříznutí nohou totiž může zhoršit stabilitu židle. Zvýšit sedák na židli lze i přidáním kluzáků.
Na zakázku Vám můžeme židli barevně upravit přesně podle vašich představ a plánů. Židle upravujeme podle barevných vzorků, které si zákazník sám dodá. Mořili jsme židle již podle nohy od stolu, podle šuplíku z linky, podle police a dokonce i podle dvířek z kuchyňské linky. Pokud má zákazník linku z lamina, pak nám k představě stačí pouze jméno výrobce lamina a číslo odstínu, kterému se přizpůsobíme. Vždy si ale zákazník před dokončením této barevné úpravy musí odstín odsouhlasit.


Jakou židli ke stolu?


Proč nakupovat u nás?