K výběru čalounění

Každý výrobce židlí nabízí velké spektrum druhů a barev čalounění. Bývá vždy na výběr možnost čalounění látkou, kůží nebo ekokůží či koženkou a nebývá lehké si v nabídce poradit.

K výběru čalounění K výběru čalounění K výběru čalounění K výběru čalounění K výběru čalounění K výběru čalounění
Pokud váháte s výběrem čalounění u židle, pak se vám pokusíme provést nabídkou.
K výběru čalounění

Jednoduché je kritérium v okamžiku, kdy víte přesně barvu, kterou požadujete. Stačí si vybrat odstín a nebudete již dále řešit vhodnost materiálu.

Pokud máte malé děti, bak budete hledat čalounění, které je lehce udržovatelné. Většinou to bývá ekokůže nebo koženka, která je lehce omyvatelná saponátovou vodou. Na trhu jsou však i moderní látky, které též lze omývat vlažnou vodou jako koženka a mají i tu výhodu, že se dají v případě nutnosti i vyžehlit, ale oproti ekokůži jsou tyto látky propustné. Toto trochu napravují látky, které obsahují teflon. Nejsou úplně nepropustné, ale pokud není tekutiny mnoho, tak po čalounění spíše sklouzne než aby se vsákla do sedáku. Látky s teflonem jsou i méně hořlavé nebo úplně nehořlavé (odpovídají normě BS 5852 - části 4 NI/5).

V případě, že nemusíte řešit snadnou udržovatelnost čalounění, pak se jistě podíváte na otěruvzdornost látky a na její složení. Otěruvzdornost se vždy udává v číslech stupnice MD (martindale) podle normy EN ISO 12947-2 a znamená počet sedů, které výrobce látky udává jako počet, kolik látka vydrží bez viditelné újmy.

K výběru čalounění K výběru čalounění

Přírodní kůže je vždy barvená do různých odstínů barev. Je to přírodní materiál a musí zákazník by o ní měl pravidelně pečovat speciálními přípravky, které jsou určené přímo na ošetřování kůží.

Složení čalounění na židle bývá jednodruhové z umělých vláken nebo složené jak z různých druhů umělých vláken, tak bývají do směsi přidána vlákna rostlinného nebo živočišného původu.

Vysvětlivky ke složení látek:

Rostlinné vlákno:
Bavlna - cotton, coton, Baumwolle
Len - flax, lin, Flachs, Leinen
Konopí - hemp, chanvre, Hanf
Juta - jute, jute, Jute

Živočišné vlákno:
Vlna - wool, laine, Wolle, Schafwole
Hedvábí - silk, soide, Seide

Chemické vlákno:
PES - polyester
PESsilk - polyesterové hedvábí (umělé hedvábí)
PVC - polyvinylchlorid
VS, VI - viskóza
PU - polyuretan
AC - acetát
PAD - polyamid
PAN - polyvinyl, akryl
PVA - polyvinylalkohol

Přesto, že nabídka druhů a barev čalounění u každé židle je velká, tak víme, že ne vždy si zákazník vybere to pravé. Nabízíme zákazníkovi proto u většiny židlí možnost dodat si látku svojí a očalouníme tak tyto židle na míru. Využívají této možnosti například ti, kteří mají doma již rohovou lavici či sedačku a chtějí čalounění sjednotit u všeho sedacího nábytku. Využívají tuto nabídku i ti, kteří si nenašli v dané nabídce u židle odpovídající barvu či složení látky.
Neznamená to vždy nutně si látku přinést z obchodu s textilem, nabízíme možnost vybrat si to pravé čalounění ze vzorníků u jiného druhu židle nebo si vybrat z mnoha vzorníků čalounění přímo u nás na kamenné prodejně.

K výběru čalounění

K výběru čalounění K výběru čalounění K výběru čalounění K výběru čalounění K výběru čalounění K výběru čalounění


Proč nakupovat u nás?