Kombinujeme barvy a materiály

Každý, kdo si nově zařizuje nebo renovuje byt či dům, je postavený před otázku, jaké materiály a barvy použít v interiéru na nejen sedací nábytek.

Pokud zrovna zrovna nezařizujeme srub nebo interiér v selském stylu, kde se nejčastěji vyskytuje dřevo a tím pádem i celodřevěný přírodní sedací nábytek, pak si můžeme dovolit kombinovat různé barvy a druhy materiálů.

Kombinujeme barvy a materiály

Moderní kuchyňské linky jsou ve většině případů vyrobené s kovovými prvky, jako jsou například úchyty či kombinované s drátěným úložným programem. Kov se většinou používá lesklý chrom nebo matná kartáčovaná nerezová ocel. Lze tedy využít kombinace dřeva s kovem.

Kombinujeme barvy a materiály

V případě, že si zákazník nepřeje příliš kombinovat materiály, pak není na škodu kombinovat barvy dřeva. Oblíbené je kombinování barev "tón v tónu", ale ani kombinování barevných kontrastů dřeva v moderním interiéru není na škodu.

Kombinujeme barvy a materiály

Moderní jsou materiály nábytku lakované do vysokého lesku. Pokud chcete dřevěný sedací nábytek, ale nevadí vám potlačení přírodní kresby dřeva, pak nabízíme lakování i dřevěných stolů a židlí do krycích laků podle vzorníku RAL dle vlastní fantazie. Nejrozšířenější a nejoblíbenější lakování dřevěných židlí je do bílé a černé barvy. Bílý lak na dřevěném sedacím nábytku je barevnou stálicí a přetrvává přes všechny módní vlny.

Kombinujeme barvy a materiály

Oblíbeným prvkem interiéru je sklo, které nábytek svým způsobem odlehčí. Sklo se kombinuje snadno jak s kovem, tak i se dřevem. Na výrobu stolů lze použít sklo jak transparentní, tak mléčné či kouřově zabarvené.

Kombinujeme barvy a materiály

Při výběru barev čalounění je možné použít čalounění barvy neutrální tak, aby bylo možné interiér doplnit i jinými barvami nábytku či bytových doplńků. V případě, že potřebujem "rozbít" fádně nebo přírodně laděný prostor, pak použijem barvu čalounnění výraznou nebo kontrastní k již použitým barvám.

Kombinujeme barvy a materiály

Mnoho zákazníků se ptá na možnost kombinací různých dřevěných masivů. Například zda doporučíme barevně k dubovému stolu borovicové židle. Vzhledem k různé tvrdosti dřev, k velké sukatosti borovice a k různému zabarvení na světle i vzhledem ke stáří dřeva je vždy potřeba tato možnost zvážit. Borovici na světle rychle ztmavnou až zčernají suky a je velmi zřetelná kresba dřeva a odstín dřeva je žlutý až červený. Buk lehce časem žloutne. Takže zákazníkům v případě, že chtějí mít barevně totožný interiér, doporučujem používat na sedací nábytek jednotný materiál, stejný masiv.


Proč nakupovat u nás?