Postupy čištění látek

Výrobci čalounění uvádí doporučené postupy při čištění každé konkrétní látky. Lze ale najít i jiné účinné postupy?

Nejdůležitějším faktorem pro úspěšnost čištění je včasné odstranění skvrn. Pozdním odstraňováním skvrn se úspěšnost zákroku výrazně snižuje. Proto vždy doporučujeme čistit látku ihned po jejím znečištění.

Poradíme Vám účinné postupy při odstraňování různých skvrn a znečištění. Doporučujeme VŽDY i při těchto doporučeních dbát na pokyny výrobce každého čalounění tak, aby se zabránilo jejímu znehodnocení.


Skvrna od kávy
Skvrnu od kávy nejdříve odsajte pomocí papírové utěrky a poté setřete vlhkou houbičkou (je možné použít i malé množství neutrálního mýdla)

Skvrna od fixy nebo inkoustu
Na skvrnu jemně přikládejte houbičku namořenou v čistém lihu, poté setřete vodou s neutrálním mýdlem

Skvrna od vývaru či čiré polévky
Skvrnu odsajte papírovou utěrkou, poté použijte tekutá odstraňovač skvrn nebo naředěný trichloretylen a jemně omyjte použitím šamponu nebo neutrálního mýdla

Skvrna od makeupu nebo rtěnky
Skvrnu čistěte houbičkou s rozředěným neutrálním šampóňovacím čističem a pak opláchněte čistou vodou. Můžete také použít vodou ředěný éter nebo čpavek.

Rez
Na skvrnu jemně přikládejte houbičku namořenou v citrónové šťávě teplé 30-40°C a poté opláchněte vodou s neutrálním mýdlem.

Žvýkačka
Žvýkačku zmrazte ledem a odstraňte co nejvíce pevné hmoty. Zbytek žvýkačky rozpouštějte etylalkoholem, odsávejte papírovou utěrkou nebo hadříkem. Dále použijte neutrální mýdlový roztok, nakonec omyjte čistou vodou.

Čokoláda, ovoce nebo zmrzlina
Přikládejte houbičku s naředěným čpavkem, poté setřete. Pokud nějaké skvrny i poté přetrvají, omyjte látku vodou a neutrálním mýdlem.

Limonáda, pivo nebo ocet
Přikládejte houbičku s vodou naředěným čpavkem (1díl čpavku na 8 dílů vody), poté dobře setřete vodou s neutrálním mýdlem.

Máslo, olej nebo vosk
Na skvrnu položte papírovou utěrku a přes tu přikládejte horkou žehličku bez napařování a poté látku očistěte suchou čistící pěnou určenou přímo na ošetření čalounění a potahů. Pokud i přes to skvrna přetrvá, pak ji omyjte vodou s neutrálním mýdlem.


Proč nakupovat u nás?