Sezóna zahradního nábytku

Každé jaro, když vysvitne sluníčko a ukáže nám svou sílu, vyvstane otázka, jaké jsou novinky v zahradním nábytku. Nemusí ale tato otázka zajímat pouze toho, komu starý venkovní sedací nábytek již dosloužil nebo toho, kdo si právě zakládá či založil svojí zahradní oázu.

Nastává sezóna zahradního nábytku

Zahradní nábytek musí splňovat základní kritéria - musí být pohodlný, musí být snadno udržovatelný, musí odolávat rozmarům počasí, musí být lehce manipulovatelný a skladný a hlavně se nám musí líbit.

Zahradní židle, křesla a stoly se vyrábí z přírodních materiálů nebo z umělých imitací těchto přírodních látek. Vyrábí se též z odolného plastu nebo lehkého kovu.

Přírodní materiály - využívají se převážně odolná exotická dřeva, nejčastěji využívaným dřevem je teak, dále pak meranti. Můžete najít v nabídce ale i dub nebo jasan.
Tato dřeva jsou odolná vůči změnám počasí, odolávají větru, dešti i slunečnímu záření. Při správné péči, která se skládá převážně z natírání olejem určeným přímo na ošetřování exotického dřeva, tento druh venkovního nábytku bude sloužit svému účelu mnoho let.
Zahradní teakový nábytek nabízíme v celodřevěné variantě, ale i v kombinaci s hliníkem. Teakové židle a stoly nabízíme i skládací.

Umělé imitace přírodních materiálů - tento druh zahradního nábytku má základní konstrukci převážně z lehkého a odolného hliníku, který může být pouze leštěný nebo potažený barvou v imitaci dřeva, nejčastěji bambusu. Umělé výplety těchto hliníkových konstrukcí bývají přírodní světlé barvy, najdou se však i výplety tmavé barvy moka nebo tmavého ratanu a barvy bílé. Nabízíme i výplety síťovinové béžové, vínové a lahvově zelené. Na tento druh výpletu lze natisknout v případě zájmu logo nebo obchodní značku. Díky umělým materiálům je tento druh zahradního nábytku velmi snadno udržovatelný, v případě znečištění lze osprchovat pouze vodou ze zahradní hadice, případně umýt vodou saponátovou vodou, která konstrukcí proteče a židle je tak hodně brzy připravená k dalšímu použití. Umělé materiály velmi dobře odolávají rozmarům letního počasí, nevadí jim déšť ani přímé slunce. Díky konstrukci z lehkého hliníku je tento sedací nábytek lehký a snadno manipulovatelný. ve většině případů jej lze i stohovat.

Plasty - plastové zahradní židle jsou vyrobené z vysoce odolných plastů, které odolávají změnám počasí a jsou velmi lehce udržovatelné saponátovou vodou. Plasty jsou jako materiál lehké, takže lze se židlí snadno manipulovat. Námi nabízené plastové zahradní židle jsou vyrobené z polykarbonátu, který velmi odolává i UV záření.

Nastává sezóna zahradního nábytku

Protože se pro mnohé z nás stává přes léto zahradní posezení každodenní relaxací, pak díky poptávce se rok od roku rozšiřuje nabídka zahradního sedacího nábytku. K zahradním židlím a křeslům se přidávají velmi pohodlná široká křesla, sofa a pohovky, takže se tím pádem stává zahrada druhým obývacím pokojem. Pro větší pohodlí v těchto zahradních sedacích soupravách je v nabídce velké množství polštářů, kterými se lze barevně přizpůsobit a ozvláštnit každý exteriér.

Z nabídky zahradního sedacího nábytku si vybere každý podle svého gusta. Vybere si zájemce o sezení pod dřevěnou pergolou, zájemco o sezení pod slunečníkem u bazénu, zájemce o sezení v zahradním altánku, ale i zájemco o pohodlné sezení na terase, balkónu či molu. Vybere si tem, kdo má zájem o sezení pod stromem či ten, kdo dává přednost otevřenému prostoru. Tento nábytek lze použít i do zimních zahrad.

Velmi oblíbeným doplňkem zahradního posezení v otevřeném prostoru se stal velký slunečník, který lze otáčet společně se sluncem, nastavovat výšku lze potřeby a na večerní a noční posezení lze zapnout žárovku a osvětlit si tak příjemné chvíle.

Zahradní stolové desky Werzalit a SM France - zátěžové stolové desky jsou určené nejen jako zahradní. Jsou vyráběné ve formách tak, že nemají ostré hrany, jsou lehce zaoblené. Základ tvoří hutná dřevotříska, která je potažená vysoce odolnou umělohmotnou fólií (laminem) a nemá z vrchní části žádné spoje, takže tekutina jen steče a nemá kam se vsáknout. Desky však nejsou úplně rovné. Aby lépe dešťová voda odtékala a nezůstávala na desce, tak jsou desky jen lehce prohnuté do oblouku. Nemusíte se však bát, že by na desce nedržely skleničky, prohnutí je opravdu mírné. Tyto desky se vyrábí s různými dekory, jsou v imitaci dřeva, kamene nebo fantazijních dekorů.

Nastává sezóna zahradního nábytku

Jako novinku nabízíme zahradní teakový květník. Do něj lze zasadit rostliny jak sezónní, tak i trvalky. S pomocí těchto květníků lze úspěšně oddělit či vytýčit prostory. Lze je použít například k oddělení předzahrádky u restaurace od okolního chodníku nebo o rozdělení terasy na různé části podle přání. K tomuto účelu poslouží i skládací zahradní paraván, který zároveň ochrání prostor před zvědavými pohledy.


Proč nakupovat u nás?