Patrové postele

Tento typ postelí se v interiérech objevuje už dlouhá léta. Je totiž skvělou variantou do malých ložnic, ve kterých by klasické lůžko zabralo hodně místa. Vysoké konstrukce zároveň rozbíjí tradiční řešení interiéru a místnosti dodávají šmrnc.

Patrové postele dokážou podlahovou plochu využít hned dvakrát.
Asi nejčastěji najdeme patrové postele v dětských pokojích, ale tento typ zvýšené konstrukce se dá využít i u dvojlůžka.Patrové postele jsou většinou řešeny jako dvě postele na sebou – právě do dětských pokojů. Tam šetří prostor, který můžete využít buď jako hrací plochu pro děti navíc a nebo na umístění psacího stolu, komody atd…Patrová postel NeoPatrové posteleVysoké postele se dost často objevují v ložnicích pro dospělé, kdy vzniklý volný prostor lze využít jako šatnu, místo pro psací stůl nebo pohovku. Pokud máte malý byt a chcete aby děti měly svůj pokoj, je vysoká postel výborným řešením do spacího koutu třeba v obývacím pokoji.
Ne však do každého bytu se tyto postele hodí. Asi nejdůležitější je v tomto směru výška stropu. Zcela ideální je, pokud máte strop vysoký 3,5 m. Jedině tak bude postel dostatečně vysoká aby se pod ní dalo procházet. Pokud máte strop nižší, lze volný prostor pod ní využít pro skříňky, otevřenou šatnu…


Patrová postel RupiPatrové postelePokud přemýšlíte o patrové posteli pro děti, je dobré ji kupovat až pro ty starší. Ty asi lépe zvládnou šplhání po žebříku. A určitě nemusíme zdůrazňovat že je třeba dbát na pevnost konstrukce a celkové provedení.
Je důležité aby odstup lehacích ploch byl minimálně 90 cm. Pokud je lůžko v takové výšce, určitě nezapomeňte na zábrany proti vypadnutí z postele. Samozřejmě ty, které jsou přidělané napevno a nelze je bez nářadí odstranit. Vhodná výška zábrany je min. 16 cm nad matrací.
Šířka vstupu ze žebříku nesmí být víc jak 40 cm aby dítě nepropadlo při spaní širokou mezerou.


Patrová postel SamPatrové postele


Nabídku patrových postelí najdete na http://www.atan.cz/patrove-postele


Proč nakupovat u nás?