Sauny a infrasauny

Saunování je jednou z nejstarších regeneračních a relaxačních metod. V naší nabídce naleznete jak klasické finské sauny, tak infrasauny, které jsou založené na principu emise infračerveného záření speciálními karbonovými a keramickými zářiči.

Seřadit dle
Výrobce:

Infrasauna DeLuxe 2002 Carbon

Infrasauna DeLuxe 2002 Carbon
34 390,-Kč 26 990,-Kč
Doprava zdarma Dostupnost: externí sklad

Infrasauna DeLuxe 2200 Carbon

Infrasauna DeLuxe 2200 Carbon
33 990,-Kč 25 990,-Kč
Doprava zdarma Dostupnost: externí sklad

Infrasauna DeLuxe 2200 Carbon - BT

Infrasauna DeLuxe 2200 Carbon - BT
36 690,-Kč 27 990,-Kč
Doprava zdarma Dostupnost: externí sklad

Infrasauna DeLuxe 2220 CB/CR

Infrasauna DeLuxe 2220 CB/CR
32 190,-Kč 24 990,-Kč
Doprava zdarma Dostupnost: externí sklad

Infrasauna DeLuxe 3003 Carbon

Infrasauna DeLuxe 3003 Carbon
39 990,-Kč 30 990,-Kč
Doprava zdarma Dostupnost: externí sklad

Infrasauna DeLuxe 3300 Carbon

Infrasauna DeLuxe 3300 Carbon
40 990,-Kč 31 990,-Kč
Doprava zdarma Dostupnost: externí sklad

Infrasauna DeLuxe 3300 Carbon - BT

Infrasauna DeLuxe 3300 Carbon - BT
42 990,-Kč 33 990,-Kč
Doprava zdarma Dostupnost: externí sklad

Finská sauna

Saunování je jednou z nejstarších regeneračních a relaxačních metod. První popisy sauny se objevují v 11. a 12. století. Finská sauna se v těch dobách od dnešní sauny lišila a během let se vyvinulo mnoho způsobů saunování. Finská sauna se vyznačuje především vysokými teplotami a nízkou vlhkostí. V posledních letech se finská sauna a saunování těší čím dál větší oblibě a věnuje se mu stále větší počet lidí na celém světě. Pobyt v sauně způsobuje uvolnění organismu, relaxaci, zmírňuje revmatické potíže,vyplavuje z těla přes kůži škodlivé toxiny atd.Saunování má blahodárné účinky na zdraví člověka. Posiluje obranné schopnosti organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Sauna se využívá jako prostředek k postupnému otužování a zvyšování kondice. Princip saunování spočívá v důkladném prohřátí celého těla za vysokých teplot a následném prudkém ochlazení.

Sauna je navržena tak, aby člověk vydržel po delší dobu (10-15 minut) i vysoké teploty. To je umožněné díky vysokému suchu uvnitř sauny. Díky vysoké teplotě dochází k lepšímu prokrvení těla, čímž se uvolňují svaly, zlepšuje se průchodnost cév a uvolňují se z těla endorfiny. Saunování má také blahodárný účinek na problémy s křečemi, bolesti kloubů, bolesti hlavy a jak již bylo řečeno sauna má velmi pozitivní účinek na činnost srdce a na tvorbu imunitních látek. Spojení všech těchto účinků napomáhá sauna k uvolňování stresu a celkovému zlepšení jak zdravotního stavu, tak psychické kondice.

  • Zlepšení imunity
  • Uvolňování stresu
  • Prokrvení svalů, uvolnění od křečí
  • Zabraňuje bolesti kloubů a hlavy
  • Zlepšuje průchodnost cév a činnost srdce

Infrasauny

jsou zcela bezpečná zařízení, jejichž záření nemá nic společného s UV zářením ani se zářením nukleárním. Infračervené (jinak také nazývané tepelné) záření – je záření o vlnové délce větší, než je vlnová délka viditelného světla. Infračervené paprsky tedy nevidíme, ale vnímáme je jako teplo. Jedná se o podobný princip, jako když Slunce ohřívá Zemi. Toto „zářící teplo“, zahřívá tělesa přímo, aniž by docházelo k zahřívání okolního vzduchu„Saunování“ v infračervené kabině je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními karbonovými a keramickými zářiči, které si nechal patentovat dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku již v roce 1965. Toto infračervené záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50 °C v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C, protože 80–90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou.


Infrasauna je integrované, multifunkční a luxusní zařízení pro léčbu i relaxaci, která společně se saunou zahrnuje v sobě též výhody sluneční lázně. Infračervený paprsek je jejím hlavním zdrojem energie. Vlnová délka infračerveného paprsku je 5,6 – 15 µm a je tělem nejlépe absorbována. Infračervený paprsek může proniknout 40 mm hluboko do lidské kůže, tím dochází k resonanci buněčných tkání v těle, zrychlení krevního oběhu a odstranění nečistot z těla. Proto má sauna velmi dobrý vliv na zdraví. Infrasauny s carbonovým topidlem vyzařují infračervený paprsek v širším spektru než infrasauny s keramickým topidlem. Infrasauny jsou vhodné pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášejí vysokou teplotu v klasické sauně.


Proč nakupovat u nás?