Typy roštů do postele

Rošt je základ lůžka, a proto je třeba při výběru postele začít právě u něj.

Velikosti roštů

STANDARDNÍ VELIKOSTI
Při koupi roštu je třeba pamatovat na to,že skutečná velikost roštu je o 1 cm užší a o 5 cm kratší než je rozměr postele. Tzn. že při rozměru postele 200 x 90 cm je skutečná délka roštu 195 x 89 cm.ATYPICKÝ ROZMĚR
Pokud má postel atypický rozměr, je možné si vybrat z nabídky roštů dělaných na zakázku.
V naší nabídce najdete celou řadu typů – rolované rošty, polohovací, s různým zónami tuhosti, s motorovým polohováním....


Typy roštů

  • Pevné laťkové jsou většinou vyrobeny ze smrkového dřeva. Hodí se pod pěnové matrace s vyšším jádrem nebo pod matrace s pružinovou kostrou nebo s taštičkovými pružinami. Mezery mezi latěmi nesmějí být větší než 4 cm. Jsou-li latě mezi sebou vzdáleny více jak 6 cm, může dojít k deformaci matrace.
  • Lamelové rošty dělíme na pevné, polohovací, elektrické. Lamelové rošty mívají rám a k němu připevněné lamely. Kvalitní rošt by měl mít alespoň 28 pružných lamel. Mohou být různě široké, vyrábějí se z bukového nebo březového dřeva nebo z umělých materiálů. Lamely by měly pružit.


Rošt s ručním polohováním

Ten s pomocí mechanického zdvihu zajistí více pohodlí. Můžete jej využít pokud si v posteli čtete a relaxujete nebo vás bolí nohy. Snadný zdvih v oblasti hlavy nebo nohou zajistí úchyt z textilního popruhu.

Typy roštů do postele

Rošt Primaflex HN - polohovacíRošt s motorovým polohováním

Tento rošt zajistí snad nejvyšší možný komfort, který si lze s rošty spojit. Je určen pro ty kteří trpí bolestmi zad, nemocí nebo pro ty, kteří si v posteli rádi čtou, koukají se na televizi. Polohování je zajištěno aniž byste museli vstát z postele.

Typy roštů do postele

Rošt Lussoflex MotorRošt do postele s úložným prostorem

Pokud řešíte nedostatek místa v ložnici, volte výklopný rošt. A to buď s bočním výklopem a nebo s vyklápěním nožní části.

Typy roštů do postele

Rošt Duostar HN P - polohovacíRošt se zvýšenou nosností

Ten bez problémů zvládne udržet až 180 kg. Zpevněná konstrukce - zesílené lamely, bočnice, kapsy a vyšší počet bederních výztuh zajistí vyšší nosnost a stabilitu lůžka.

Typy roštů do postele

Rošt PlastoflexSoučástí některých lamelových roštů např. Lussoflex Motor jsou posuvné objímky, které umožňují upravit tuhost v tzv. bederní zóně. Na krátkém videu je zobrazeno, jak lze tuhost upravit podle vašich potřeb.Rošt Trioflex Motor Extra


Kompletní sortiment roštů najdete na http://www.atan.cz/rosty


Proč nakupovat u nás?