Židle z ohýbaného buku

Tradici průmyslové výroby ohýbaného nábytku založil v českých zemích truhlář, vynálezce a návrhář Michael Thonet v Bystřici pod Hostýnem už v roce 1861. Jeho výrobu převzala dnešní a.s. TON, která patří k předním evropským výrobcům sedacího nábytku.

Naše spolupráce s tímto výrobcem patří k nejdelším v historii naší firmy. Výrobky firmy TON se obecně vyznačují vysokou kvalitou materiálů a spojů a výbornou konstrukční pevností, což je také důvodem, proč jejich prodej preferujeme. Dalším důvodem pro doporučení těchto výrobků zákazníkům je velmi široká škála možností výběru barevného dokončení dřeva a čalounických látek a jejich kombinací, což uspokojí i velmi náročného zákazníka.
Židle z ohýbaného buku
Pro židle z ohýbaného buku je k dispozici mnoho druhů standardních a několik druhů „příplatkových“ odstínů moření dřeva, mnoho druhů standardních, luxusních a exklusive druhů čalounických látek plus mnoho odstínů ekokůže (koženky) a přírodní kůže. Jednotlivé kategorie potahů jsou rozlišeny cenově, což je zohledněno též v našem e-shopu.

Židle z ohýbaného buku Židle z ohýbaného buku

Osobně v naší prodejně je též možno vybírat pro výrobky firmy TON z dalších, rozšířených možností barevného zpracování dřeva a výběru potahů, včetně očalounění Vaší vlastní látkou nebo látkou z jiného vzorníku, což Vám skýtá na českém trhu ojedinělou možnost přizpůsobit čalounění Vašich židlí stávající sedací soupravě v obývacím pokoji, závěsům, kobercům apod.

Židle z ohýbaného buku
Židle z ohýbaného buku využívají více variant konstrukčních prvků nožních spojů, které garantují vysokou odolnost židlí proti mechanické zátěži a zároveň poskytují pružnost konstrukce, která je zajištěna u některých výrobků použitím technologie ohýbaných bukových prutů (např. legendární tonetka 311 018, viz 311 014, 311 016).

Židle z ohýbaného buku
Korpusy ohýbaných židlí jsou vyráběny z bukového masivu, sedáky pak z masivu, překližky nebo dřevotřísky (v případě čalounění) a dodávány zákazníkům v originálním balení v bublinkové fólii do papírových krabic, aby se zamezilo mechanickému poškození židle při dopravě a skladování. Doporučujeme Vaše židle z ohýbaného buku rozbalovat mimo na vhodných místech a vyhýbat se přitom používání ostrých předmětů.

Židle z ohýbaného buku Židle z ohýbaného buku

Ohýbané židle nenabízíme pouze klasických tvarů, tzv. tonetky, ale též zařazujeme každý rok do prodeje novinky z kolecí, které jsou prezentovány na českých i světových výstavách a získávají ocenění v oblasti designu díky spolupráci s předními designérskými studii.

Židle z ohýbaného buku

Židle z ohýbaného buku


Proč nakupovat u nás?