Doprava zdarma
nad 4999 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00) Kontakty
Doprava zdarma nad 4999 Kč

Interiér v boho stylu


Vytvořeno: 31. 10. 2018
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Boho styl. Co je to vlastně za styl? Někteří z vás se s tímto pojmem možná setkávají poprvé. Tak tedy - boho styl je originální styl pro ty, kteří nefandí minimalismu a mají rádi svobodu. 

Pokud máte rádi divoké barvy a tvary, originální dekorace a máte cit pro kombinace, je tento styl to pravé pro vás. Co si pod tím vlastně představit konkrétně? Tento styl pochází z francouzského termínu, který označoval bohému v 19. století. Je inspirovaný érou hippies a nemá skoro žádná pravidla.

Návrat k přírodě

Základním prvkem boho stylu jsou přírodní materiály, orientální a aztécké vzory, atmosféra, ze které dýchá svoboda a jedinečná kombinace barev a tvarů. Boho totiž symbolizuje absolutní svobodu a plně respektuje vaši vlastní představu o bydlení. Chcete-li tedy vybudovat interiér v boho stylu, sáhněte po všem přírodním. Z textilu je oblíbená bavlna, juta, len. Z materiálů je to kov, dřevo, kůže, bambus. Barvám vévodí zemité odstíny černé, hnědé, béžové, zelené. Skvěle bude tedy vypadat například kombinace bavlny a zemité černé. A aby se naplnila podstata tohoto stylu, a tou je rebelství, nesmíme k těmto kombinacím zapomenout přidat doplňky ve výrazných a pestrých barvách. Nejlépe s aplikací divokých vzorů. Pak dosáhneme toho správného boho stylu. Barvy a vzory můžeme použít i na zdi, které často krášlí výrazné tapety nebo výmalba.

 

 

Dekorace

Bohémské interiéry zajímavě doplňují dekorace  z lesklých materiálů jako jsou měď nebo stříbro. Doplňky mohou být i z neopracovaných surových materiálů jako jsou větve, lana nebo kámen. V typickém boho interiéru najdete nejrůznější galerie obrazů a zrcadel. Na zeď vlastně můžete pověsit všechno. Hudebníci například svoji sbírku kytar, cyklisté třeba svoje první kolo. Pokud je dekorace osobní, zútulní to interiér a vy se v něm budete cítit ještě lépe. Na zeď můžete pověsit i ručně malované mandaly, závěsné mapy, trofeje. A jako další dekoraci nesmíme zapomenout na svíčky a jejich teplé  a měkké světlo.

 

 

Textil

V interiéru zařízeném v boho stylu nesmí textil rozhodně chybět. Kombinovat můžete pestré výrazné vzory s těmi jednoduchými v přírodních odstínech. Oblíbený je patchwork, indiánské vzory, kožešiny, samet. A nesmí chybět koberce. Můžete je kombinovat a dokonce vrstvit přes sebe. Plédy, přehozy a deky jsou samozřejmostí. Příjemný koutek pro odpočinek vám vytvoří nebesa nad postelí. 

Taburet COW

 

Taburet TAB

 

Květiny, světlo

Květin do bohémského stylu prostě patří. Můžete zkombinovat malé stolní rostlinky, závěsné květiny, luční kvítí ve váze nebo kokedamy, což jsou zavěšené květiny v mechovém obalu. Určitě ale v bytě nesmí chybět jedna impozantní, vzrostlá květina. Ať už je to třeba palma, banánovník nebo obří kaktus.

Stejně jako květiny i lidé potřebují světlo. Důležité tedy je přizpůsobit sytost barev v interiéru intenzitě přirozeného osvětlení. Ve špatně osvětlených místnostech se držte světlých barev, v místnostech s velkými okny můžete mít tmavý nábytek a výrazné barvy. Do interiéru dobře zapadnou velké a výrazné lampy  a jako doplněk můžete použít světelné řetězy. 

Nábytek

Dominantou bytu v boho stylu je příjemně zařízený obývací pokoj s velkou, pohodlnou sedací soupravou, kde se nesmí zapomenout na polštářky. Neobvyklé není ani sezení na zemi.Interiér dotvoří taburety nebo stoličky. Pokud chcete mít v bytě něco neotřelého, zavěste si houpací síť a nebo houpačku. Máte možnost dát si do bytu zajímavý kus nábytku po předcích? Neváhejte jej zrenovovat nebo rovnou použít v původní podobě. Typicky se hippie interiéry vybavují rustikálním nábytkem. Oblíbenou povrchovou úpravou je patinování. Oblíbené jsou dřevěné postele a různé košíky z přírodních materiálů.

 

Kožešinová deka

 

Umění kombinace

Jak jsme již psali, v boho stylu žádná pravidla neexistují. Pokud se ale rozhodnete pro tento styl, pamatujete na to, že musíte mít velkou dávku citu a představivosti. Důležité je totiž udržet v chaosu základní myšlenku. Pokud si nejste jisti, že to zvládnete sami, požádejte o pomoc odborníka.