Doprava zdarma
nad 4999 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00) Kontakty
Doprava zdarma nad 4999 Kč

Interiér ve venkovském stylu


Vytvořeno: 17. 12. 2018
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Někdo si pod pojmem venkovský styl představí interiér typické české chalupy s těžkým nábytkem a bílými stěnami. Nový venkovský styl ale v současnosti nabízí mnohem atraktivnější a živější interiér.

Venkovský styl vychází z přírody a poctivé řemeslné práce. V interiéru venkovského stylu nebylo dříve nic zbytečného, vše sloužilo k běžnému chodu domácnosti. Venkovský nábytek byl vyroben solidně a prostě s maximální dobou užívání. Proto lze dnes narazit na starý venkovský nábytek nebo různé pomůcky do domácnosti ve velmi dobrém stavu.

Útulný obývací pokoj

Pokud se rozhodnete zařídit svůj byt nebo dům ve venkovském stylu, pracujte jen s tradičními materiály – dřevem a kovovými detaily. Vyhněte se mosazi a chromu, použijte spíš jen kovářsky opracované výrobky. Co se týká textilií, závěsy můžou být pruhované nebo s květinovým vzorem, nebo jednobarevné v odstínu přírodního materiálu. Nepoužívejte umělé materiály ani na sedací soupravu nebo koberce. Kouzlo venkovského stylu by se vytratilo. Umírněná barevnost s přírodními materiály to je to pravé.

Masivní truhla

 

 

Ložnice

Místnost určení ke spaní by měla být vzdušná a světlá. I sem vybírejte nábytek z masivního dřeva, případně kovaný nebo kovový (ale jen v černé barvě). Tvary a typ nábytku by měl odkazovat na tradice – masivní skříň, truhla, velká dřevěná masivní postel. Povrchová úprava nábytku může být buď lakování nebo jemné moření třeba do odstínu bílé nebo smetanové. Pokud vám tyhle odstíny přijdou nudné, zvolte jemný pastelový odstín. Ložnice by měla působit útulně, proto volte raději méně nábytku a doplňků. A samozřejmě i v ložnici použijeme přírodní textilie. Lněné nebo damaškové povlečení nebo oblíbený proužek.

Masivní skříň CORONA

 

 

Masivní postel KAMILA

 

 

 

Tradiční venkovská kuchyně

U venkovského stylu je centrem kuchyně určitě masivní, nejlépe dubový stůl. A pokud máte místo, tak pořádně velký. A k němu bytelné židle. Kuchyňská linka by měla odpovídat stylu a samozřejmě také barevně. Nemusíte mít za každou cenu stejně barevnou linku a stůl se židlemi. Kuchyňská linka může být i v jemných pastelových barvách nebo v barvě slonové kosti. I bílá se hodí. Krásně bude vypadat v kombinaci s kovanými úchytkami nebo panty. Co se týká nádobí, nejlépe vynikne čistě bílé, krémové nebo v kombinaci s jemným květinovým vzorem. U textilií volte opět proužek, třeba na sedáky židlí. A k tomu jednobarevné závěsy z přírodní textilie.

Jídelní set CORONA

 

Pokud máte v kuchyni dostatek místa, pořiďte si středový pult a nad něj mít digestoře zavěště na hrazdu hrnce a pánvičky. O zeď si můžete opřít žebřík, který můžete využít na zavěšení dekorací.Tohle všechno ještě podtrhne celkový dojem.

 

Dubová židle JULIE 

 

 

Dubový jídelní stůl

 

Při zařizování kuchyně ve venkovském stylu můžete mít problém se spotřebiči. Na trhu se vyskytují většinou jen spotřebiče v moderním designu a sehnat ten správným venkovský sporák nebo ledničku může být problém. Tady vám můžou pomoct vestavěné spotřebiče, které schováte do skříňky.

Koupelna plná harmonie

V koupelně, stejně tak jako v kuchyni, můžete kombinovat moderní prvky s tradičním stylem. Na trhu se dají ale sehnat i například vanové a umyvadlové baterie ve venkovském stylu. Většinou nejsou chromové, jejich barva je černá s keramickými doplňky. Vanu můžete mít jednoduchou smaltovanou nebo v efektním stylu kádě. Tato vana krásně vynikne v prostoru. A v tomto stylu se dá pořídit i sprchový kout. Na podlahu dejte dlažbu v dekoru cihly nebo kamene, můžete použít i dřevo. Na stěnách se budou krásně vyjímat jednoduché bílé obklady nebo kachličky v přírodních zemitých odstínech. I zařízení koupelny laďte do světlých a teplých tónů.