Doprava zdarma
nad 1999 Kč
Shop roku widget
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00)
Doprava zdarma nad 1999 Kč

Jak propojit kuchyni s obývacím pokojem


Vytvořeno: 27. 09. 2016
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

V současné době se stále více objevuje trend spojené kuchyně s obývacím pokojem. Možná i proto, že současný životní styl příliš možností společného setkávání nenabízí. Jak to tedy udělat aby tyto dvě místnosti působily prakticky a zároveň útulně?

V této uspěchané době zaujímá kuchyň v bytě zvláštní postavení. Už to není pouze místnost kde se vaří. Ale právě otevřením se do prostoru a propojení s obývacím pokojem se stává neodmyslitelnou součástí celého bytu. Spojením těchto dvou místností vzniká mnohdy velký prostor, řešení tedy potřebuje dobré sladění a určité zásady. 


Výběr materiálu je většinou to, co spojuje oba prostory. Ať už je to druh a odstín dřeva, nebo materiál a styl úchytek. Další neméně důležitou zásadou je, mít dostatek úložného prostoru a kvalitní spotřebiče v kuchyni. Přeci jen...pohled ze sedací soupravy na horu špinavého nádobí není zrovna to pravé. Toto spolehlivě vyřeší myčka s tichým chodem. Velmi důležitá součást otevřené kuchyně je digestoř. Její výkon volíme dle velikosti celého prostoru, ne jen samotné kuchyňské části. 

V drtivé většině případů je součástí kuchyně i jídelna. Zde je dobré myslet na to, aby tato pomyslná spojovací část ladila jak s kuchyní tak obývákem. 
Pokud začneme výběrem stolu, pamatujte na to, aby velikost a tvar byla uzpůsobena prostoru. Jen tak máte zaručené pohodlné stolování. Kulaté stoly vyniknou v prostoru, hranaté můžou sloužit jako pomyslná příčka. A ke stolu samozřejmě neodmyslitelně patří židle. V dnešní době si ze široké nabídky vybere úplně každý. Židle dřevěné, plastové, v kombinaci kov/dřevo, čalouněné, pohodlné s područkami atd.