Doprava zdarma
nad 1999 Kč
Shop roku widget
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00) Kontakty
Doprava zdarma nad 1999 Kč

Jak vybavit dětský pokoj?


Vytvořeno: 30. 09. 2016
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Dětský pokoj tvoří nedílnou část života dětí a proto byste neměli výběr toho správného vybavení podcenit a měli byste zvážit všechna kritéria, tak aby byla spokojenost vašich dětí zaručena.

 

Na trhu je k dostání celá řada dětských pokojů různých barev, materiálů a v neposlední řadě také s množstvím a druhem jednotlivých komponentů. Velmi důležitým faktem při rozhodování je věk dítěte, které bude v zařizovaném pokoji přebývat a trávit v něm většinu svého času. Ať už vybavujete pokoj pro předškoláka či dítě pokročilejšího věku, měli byste zvážit parametry všech komponentů dětských pokojů v souladu s potřebami dítěte. 

Postel

Výběru té správné postele byste měli věnovat dostatek času. Při koupi postele doporučujeme poohlížet se po postelích spíše větších, nebo dokonce již postelích pro dospělé. V budoucnu tak odpadnou komplikace a s tím spojené další náklady, až dítě postel přeroste. Pro zdravý a pohodlný spánek dítěte je vhodné zakoupit postel osazenou lamelovým roštem a zdravotní matrací, která není ani příliš měkká ani příliš tuhá. Ideální volbou je matrace oboustranná s měkkou a tvrdší stranou, kterou je možné v případě potřeby otáčet.

Úložný prostor

 Skříně a komody by měly být nedílnou součástí každého dětského pokoje. Každé dítě od školáka po náctiletého vyžaduje dostatek úložného prostoru pro oblečení, studijní materiály a případně hračky. Na trhu je dnes na výběr celá řada skříní, které nabízí různé způsoby členění vnitřního prostoru a možnosti otevírání. K dostání jsou skříně s křídlovými či posuvnými dveřmi či jejich kombinací, se zásuvkami i spojením všeho zmíněného.

 

 

 

Stůl do dětského pokoje

Každé dítě potřebuje ve svém dětském pokoji kvalitní a dostatečně prostorný pracovní stůl. V nízkém věku dítěti poslouží ke hraní či kreslení, později jej budou používat pro psaní úkolů a přípravu do školy a v náctiletém věku jej využijí pro práci s počítačem. Měli byste proto vybírat stoly rostoucí, které nebudete muset obměňovat vždy, když dítě bude mít jiné požadavky. Výbornou volbou jsou stoly výškově nastavitelné, u kterých je zaručeno, že je nebudete muset obměňovat s růstem dítěte. 


  Dětský stolek Puff                                                     Rostoucí stůl Cecilia 

 

Barevné kombinace dětského pokoje

Malba na stěnách je flexibilní záležitostí a tak se nemusíte bát rozmarů dítěte. V souladu s malbou na stěnách je však vhodné vybírat i barvu jednotlivých komponentů nábytku. Pokud budete vybírat pokoj pro děti, které jej budou využívat po více let, je vhodné volit spíše decentní, světlé barvy, které budou ladit s barvou stěn.

 

 


 

 


 

 


 Kompletní sortiment dětských pokojů najdete na našich stránkách atan.cz