Doprava zdarma
nad 4999 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00) Kontakty
Doprava zdarma nad 4999 Kč

Korálová - barva roku 2019


Vytvořeno: 09. 01. 2019
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

V loňském roce byla barvou roku ultra violet neboli ultra fialová. Pro letošní rok byla zvolena barva korálová – odstín mořských hlubin, nebo červánků, který slibuje optimismus a touhu po aktivitě.

Jak se taková barva roku vlastně vybírá?

Malířská společnost Pantone vždy pečlivě analyzuje trendy, společenské dění a směr, kterým se ubírá budoucnost. Zkoumá, co ovlivňuje design, životní styl, módu a celkově prostředí.

Korálová

Jaká je to vlastně barva? Tato sytá korálová je teplý odstín oranžové s nádechem růžové. Probouzí aktivitu, optimismus a měla by evokovat krásy podmořského světa. V interiéru pak navozuje pocit spokojenosti a útěchu.

Barová židle INGE

Oranžová barva

V interiérech je oranžová dost oblíbená barva. Na rozdíl od jiných barev nemá žádné negativní vlastnosti: nepůsobí chladně jako bílá, nezmenšuje prostor jako černá a nepůsobí ani depresivně a studeně jako modrá. Naopak – dodává nádech útulna. Při použití v interiéru si ale dejte pozor na její množství a kombinaci s výraznými barvami jako např. fialovou. Ani s červenou to nebude úplně ono. Mnohem víc si oranžová rozumí s chladnějšími tóny jako např. šedá, bílá, krémová, ale i tyrkysová, zelená a modrá. Těmto kombinacím by se ale měli vyhnout lidé s nespavostí, trpící depresemi nebo poruchami soustředění. Oranžovou barvu byste neměli volit ani do dětského pokoje hodně živých dětí. Tam by jejich aktivitu ještě více podpořila.

Rozkládací křeslo MILI 1

Barva, která zahřeje

Odstíny oranžové se hodí do místností orientovaných na server, nebo tam, kde vám bývá zima. Na temnější kouty nebo stěny malých pokojů můžete použít sytou korálovou, ta je hezky prosvětlí. Oranžová je také výbornou barvou do kuchyní a jídelen, protože podporuje chuť k jídlu. Oranžovou můžete mít buď kuchyňskou linku (krásně bude vypadat v kombinaci se žlutou a modrošedou) a nebo výmalbu na zdech. Vhodná je samozřejmě i do obývacích pokojů a ložnic. Jak jsme již ale psali, pozor na použití v ložnici. Tam by se jí měli vyhnout lidé trpící nespavostí.

 

 

Posaďte se

Oranžová vzbuzuje pocit sounáležitosti s ostatními, a proto se hodí do místností, kde se setkáváte s lidmi. Vhodná je tedy do obývacích pokojů ale i do chodby. Do obývacího pokoje je možné zvolit i jednotlivé křesílka v oranžových odstínech. Drobnosti v jasné korálové barvě byt opravdu rozzáří.

A pokud zrovna nechcete vyměnit vaší sedací soupravu za tu v korálové barvě, můžete skvěle využít přehozy v tomto odstínu.