Doprava zdarma
nad 1499 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00)
Doprava zdarma nad 1499 Kč

Nábytek na balkon i terasu


Vytvořeno: 01. 06. 2016
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Zima za sebou definitivně zavřela dveře a pro mnohé z nás začíná ta hezčí část roku. S jarem a létem je spojená péče o zahradu a samozřejmě i relaxace na zahradách, pergolách, dvorcích, balkonech. A k tomu správnému odpočinku potřebujeme zahradní nábytek.

V současné době je na trhu velké množství různých zahradních sestav i jednotlivých kusů zahradního sezení. A také nespočet zahradních doplňků – houpačky, domečky pro děti a dětský nábytek, altány, slunečníky. Dekorace na zahradu v podobě květináčů, ozdobných kovových stojanů a mnoho dalšího. 

 


Chcete si tedy pohodlně posedět na balkoně, terase nebo na zahradě?
Podle toho jaké nároky a možnosti pro umístění, a potom následné uložení nábytku, máte, vybírejte z naší nabídky modely ze dřeva, hliníku, kovu, plastu, ratanu.

Co tedy vybrat?
Již několik let patří mezi oblíbené materiály jak výrobců tak uživatelů hliník. Jeho nespornou předností je lehkost a s ní spojená dobrá manipulace, nenáročná údržba a extrémní odolnost vůči vlivům počasí. Současným hitem jsou kombinace hliníku s dalšími materiály.
Pokud chcete na zahradě nebo pergole jen odpočívat, pořiďte si polstrované lehátko s polohováním.


 Sestavu zahradního nábytku vybírejte pečlivě, jde o investici na několik let. Protože kvalitní sety vydrží až desetiletí. Je dobré k zahradním setům pořídit i podnožky nebo stoličky. Můžete je použít jako odkládací stolky.

 

Jak už jsme zmínili, zahradní nábytek lze pořídit z různých materiálů. Ne každý je ale vhodný do všech zahrad. Při výběru musíme brát v potaz i jeho vlastnosti. Co se týká dřevěného zahradního nábytku, tam je zásadním kriteriem náročnost údržby, která se odvíjí podle jeho umístění a druhu dřeva. Pokud ale budete dřevěný nábytek pravidelně natírat speciálními oleji, bude vám odměnou hladký povrch a krásný vzhled. Na zastřešených terasách lze dřevo ošetřit i voskem.
Na balkony a zastřešené terasy se hodí i plastový nábytek, jelikož není příliš odolný povětrnostním vlivům.


                                                                        


            Křeslo Baja silver

 


U všech materiálů ale platí, že ho nesmíme nechat stát dlouhodobě na dešti. Pokud nemáte dostatek prostoru k uložení nábytku třeba na zimu, je vhodné volit skládací varianty (skládací křesílka, skládací židle, skládací stolky...). Židle, stoly, lehátka se dají prakticky složit a zaberou minimum místa. Na uložení polstrování máme v nabídce úložné boxy.


 

Veškerý sortiment zahradního nábytku najdete na našich webových stránkách www.atan.cz