Doprava zdarma
nad 4999 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00) Kontakty
Doprava zdarma nad 4999 Kč

Nebojte se použít doma LED světla


Vytvořeno: 06. 02. 2019
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

I přes svoji vyšší pořizovací cenu se s jistotou dá říct, že jejich provoz je naopak úsporný.  A to díky nízké spotřebě elektrické energie, životnosti a nižším dopadům na životní prostředí. Mluvíme samozřejmě o vnitřním osvětlení interiéru.

Výhody

Výhodou LED světel je jejich přizpůsobivost. A to jak barevná, tak tvarová. Můžou mít tvar žárovky, zářivkové trubice, reflektoru nebo připomínající plamen svíčky. LED osvětlení nevytvářejí teplo, a proto se dají kombinovat se stínidly různých materiálů. Například papír nebo plast, který je u normálních žárovek zapovězen.

 

 

Nálada

Osvětlení jako takové dodává náladu celému interiéru. LED zdroje jsou pro vytvoření náladového osvětlení ideální. Zápustná nerezová svítidla umístíte prakticky kamkoli a navíc vypadají elegantně.  LED pásky zase osvětlí jakýkoli prostor v interiéru. Ať už jsou to police, skříňky, zrcadla, skříně… Pásky se dají spojovat a prodlužovat do různých tvarů. Dají se napojit na dálkové ovládání s funkcí stmívání.

Na vytvoření té správné nálady je důležité správně osvětlení rozmístit. Proto když si vybíráte LED žárovky, je důležité vědět, kde budou umístěny a jakého efektu jimi chcete dosáhnout. Všichni asi víme, že bílé světlo není jen jedno.

Pro označení kvality LED osvětlení se používá výraz “teplota chromatičnosti”. Měrnou jednotkou je 1 kelvin (označuje se K). Čím je toto číslo vyšší, tím je barva světla studenější a naopak. Pokud si chcete doma vytvořit útulno, použijte teplé bílé  světlo, které má hodnotu 2700 kelvinů. To je totiž stejná barva jako u klasických žárovek. Tyto zdroje se hodí do ložnic, obývacích a dětských pokojů.

Podle potřeby si můžete ještě zvolit buď čirou žárovku, nebo tu s jemným matovým povrchem. Ta dává měkčí světlo, které je podobné klasickým mléčným žárovkám. A pokud potřebujete LED žárovky které se dají stmívat, vybírejte ty s označením kruhového ovladače.

LED osvětlení se hodí do celého bytu. Při komplexnějším řešení se ale poraďte s odborníkem. Je třeba vzít v úvahu centrální osvětlení, ale i doplňková svítidla – stojací, nástěnná, stolní…

 

LED osvětlení Nigeria

 

LED světla v koupelně

To můžete použít na zrcadlo, nebo páskami olemovat i hrany skříňky. Kromě toho se dá použít i jako tlumené osvětlení podlahy. Existují také barevné diody, kterými docílíte zajímavých efektů. Pozor ale na překombinování.

Kuchyně

V kuchyni je použití LED osvětlení velmi časté a žádané. Člověk zde tráví hodně času a je potřeba mít pracovní plochu dobře osvětlenou. Samozřejmostí je centrální světlo, ale bodová osvětlení strategicky rozmístěná v podhledu nebo pod horními skříňkami. Dobrou volbou jsou reflektory, které se dají naklápět a kužel světla tak směřujte přesně tam, kam potřebujete.

 

 

Ostatní místnosti

V dnešní době se LED technologie používají i v pracovních a čtecích lampičkách. Je velice příjemné pro lidský zrak, protože je podobné dennímu světlu díky vlnové délce. LED osvětlení je vhodné i do hal, chodeb a schodišť. Tady je můžete mít rozsvícené prakticky bez přestání. Neoslňují jasným světlem, umožňují bezpečnou chůzi aniž byste museli rozsvěcet hlavní světlo. Velkou výhodou je osazení senzorem, který sepne vždy, když zaznamená pohyb.