Doprava zdarma
nad 4999 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00) Kontakty
Doprava zdarma nad 4999 Kč

Nebojte se veselých barev v interiéru


Vytvořeno: 29. 01. 2019
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Máte občas pocit, že vašemu interiéru něco chybí? Máte nově vymalováno, nebo novou sedací soupravu, ale pořád to není ono? Pokud uvažujete o koupi originálního obrazu nebo abstraktní sochy, ale stále se nemůžete rozhodnout, možná vašemu interiéru chybí výrazná barva.

Jedna výrazná barva totiž stačí k tomu, aby v něm dokázala vytvořit pocit celistvého a hotového prostoru. Právě barva dokáže prostor, včetně nábytku, dekorací, textilií, nevtíravě sjednotit.

 

Taburet

 

První krok

Prvním krokem je samozřejmě samotný výběr toho pravého odstínu. Pokud pořád váháte, klidně se nechte inspirovat nějakým doplňkem ať už je to polštářek, výrazný kobereček nebo oblíbené umělecké dílo. Barvu, podle níž se rozhodnete ladit celý interiér, klidně zvolte na základě nějakého detailu. Pokud ovšem zařizujete prázdný byt nebo zcela nový interiér  a nemáte se od čeho odrazit, volte takovou barvu, která je vám nejblíže a která vás neruší.

 

Lavice CHARADE

 

Jemné barvy

Jemné barvy se hodí do místností, které si přejete propojit, např. obývací pokoj s kuchyní. Hodně výrazné barvy naopak použijte v místnosti, které chcete zdůraznit a oddělit od zbytku interiéru. Tak třeba - světlý obývací prostor, který je spojen s jídelnou, můžete zvýraznit tak, že v jídelní části vymalujete hlavní stěnu výraznou barvou.

 

Kuchyňská linka DEVIL

 

Výrazné barvy versus neutrální

Pro mnoho z nás může být pojen výrazná barva pouze zářivý a nápadný odstín. Není to tak. Při správně zvoleném odstínu můžete svému interiéru dodat výraz i pomocí černé nebo bílé barvy. Pokud se rozhodnete pro elegantní černou, zkuste si zkombinovat s přírodními materiály jako je kámen nebo dřevo.

 

Křeslo DENY

 

S výraznými barvami šetřete v místnostech určených k relaxaci a odpočinku např. v ložnici nebo dětském pokoji. Tam volte ve výrazných barvách jen doplňky  jako jsou polštářky nebo přehozy.

Naopak kreativnější můžete být například v obývacím pokoji. Červená sedací souprava prostor oživí a dodá energii. To platí i o žluté barvě v jídelně.Ta zase podporuje chuť k jídlu, což je v toto místnosti žádoucí. 

Výrazných barev v interiéru se určitě nemusíte bát. Jde jen o to, vhodně je zvolit. A i zde platí - méně znamená více.