Doprava zdarma
nad 1499 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00)
Doprava zdarma nad 1499 Kč

Předsíň a její možnosti


Vytvořeno: 01. 09. 2016
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Prostory předsíně jsou tím prvním, co člověk při vstupu do domu uvidí. Odráží se v ní styl a vkus majitele v souladu s praktičností. Předsíň splňuje svým majitelům mnoho funkcí, slouží k oblékání kabátů, přezouvání, ukládání sezónních věcí nebo jako přijímací salón. Mnoha domácnostem propojuje předsíňová chodba ostatní místnosti a je to takový komunikační uzel…. Je proto dobré věnovat tomuto prostoru pozornost, aby splnil svůj účel a stal se pohodlnou místností. Poradíme vám, na co si dát při vybavování předsíně pozor a co by zde nemělo určitě chybět.

Pokud máte to štěstí a máte vzdušnou a prostornou předsíň, kde si jednotlivec i více lidí může v pohodlí odložit a necítit se stísněně, máte nepřeberné množství možností, jak samotnou předsíň zařídit a jaký vybrat nábytek. Ne však každý má to štěstí a pokud máte doma místo prostorné haly „nudličku“ i pro Vás máme řešení.

Podlaha

Je nejlepší začít od podlahy….. Jelikož je předsíň nebo vstupní hala přechodným místem mezi venkovním prostorem a vlastním bydlením, je nejnamáhavější místností celého bytu. 

Venkovní nečistoty jako písek, bláto, sníh, prach ulpívají na botách a poté i na podlaze v předsíni. Proto je vhodné do tohoto prostoru volit dobře a lehce udržovatelný povrch, jako je linoleum nebo dlaždice. Méně vhodné jsou parkety nebo koberec. Pokud se přeci jen pro koberec rozhodnete, volte ten z odolných materiálů. 
U podlahy je dobré volit tlumené barvy nebo vzor, není na nich nečistota vidět na první pohled.


Skříně

Úložné prostory v podobě vestavěných skříní nebo předsíňových stěn bývají dominantou této části bytu. 

Co se týká předsíňových stěn, v dnešní době je na trhu mnoho komponentů, které si pak můžete libovolně poskládat dle svého vkusu a potřeby. V nabídce jsou skříně a věšáky uzavřené, s otevřeným věšákem, se zrcadlem vestavěným nebo volně připevnit na zeď. Většina těchto setů má i sedátko na přezouvání.
Pokud nemáte v předsíni okno, je nejlepší volit nábytek ze světlého dřeva , které neubírá na prostoru. Dražší variantou úložného prostoru je vestavěná skříň s posuvnými dveřmi, jejíž výhodou je využití celé plochy až ke stropu. Do takové skříně pohodlně uložíte sezónní oblečení popř. různá zavazadla. Ideální je skříň s celoplošným zrcadlem, které úzký prostor opticky zvětší.

 


 

Botníky

Nejdůležitější součástí snad každé předsíně či vstupní haly je botníky. Do něj schováte veškerou obuv, která by se jinak nevzhledně povalovala na zemi.

Botníky jsou buď samostatné nebo jako součást předsíňové stěny. Velmi oblíbené jsou výklopné botníky, které šetří prostor a nabízejí snadný přístup ke každému páru bot.
U skříňových botníků je nevýhodou otevírání dveří, které ubírají na prostoru. Botník by měl být dobře odvětrávaný.
Při výběru botníku je dobré myslet na jeho hloubku, pokud máte nadměrnou velikost bot.
Běžná hloubka botníku je 40 cm.
Výhodou nízkých botníků je jejich využití při přezouvání – můžou sloužit jako sedátko. To ocení malé děti a určitě starší lidé. K přezouvání bot se doporučuje výška asi 40 cm od země.
V blízkosti botníku je dobré umístit kovový rošt nebo odkládací podložku, na kterou je možné položit mokré nebo zablácené boty.

 

 


 

 
 

 


 Věšáky

V prostorách předsíně by měl být dostatek háčků na pověšení kabátů všech členů rodiny nebo pořádný věšák. Do malých předsíní jsou vhodné věšáčky zabudované do skříní, předsíňových stěn nebo přímo do zdi. Tady pozor… Pokud zvolíte tento způsob, je dobré natřít stěnu omyvatelnou barvou abyste se vyhnuli šmouhám na kabátu a také na zdi.

Pokud máte v rodině malé děti, pamatujte i na ně. Umístěte část háčků tak, aby si i ony mohly pověsit své oblečení.

 

 

 


 

 

V případě, že jste fanoušky klasických kulatých stojacích věšáků, myslete na to, že solitérní věšák se hodí do velkých předsíní nebo prostorných hal. Tyto věšáky jsou v nabídce se skruží na odložení deštníků, s velkou nebo malou korunou. 
Nehodí se do malých prostor, tam jsou spíš překážkou.

 

 

 


 

Předsíňové doplňky

Aby předsíň nepůsobila stroze a neútulně je dobré i tuto místnost vybavit doplňky.

Samozřejmostí je zrcadlo, které nám při odchodu umožní překontrolovat náš vzhled. Do úzkých prostor jsou nejvhodnější zrcadla zabudovaná na posuvné dveře vestavěné skříně či jako součást předsíňové stěny. Kusová zrcadla se lépe hodí do větších místností. Je důležité zajistit alespoň 55 cm odstup od zrcadla, abyste se mohli dobře prohlédnout.
Pokud nemáte v předsíni stojací věšák se skruží na deštníky, jistě oceníte praktický stojan na odložení deštníku. Dalším nezbytným doplňkem jsou háčky na klíče. V nabídce jsou typy které se připevní přímo na zeď a nebo háčky schované v malé skříňce. 

Zrcadlo s háčky

 

Pokud chcete vytvořit i z předsíně plnohodnotnou součást vašeho domova, určitě nezapomeňte na příjemné obrázky, fotografie nebo originální samolepicí dekorace včetně tapet. A i do předsíní se hodí květiny nebo např. suvenýry z cest.Pokud se Vám naše nabídka líbí, podívejte se i na náš další sortiment na Nábytek ATAN