Doprava zdarma
nad 4999 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00) Kontakty
Doprava zdarma nad 4999 Kč

Rohovou sedací soupravu nebo trojsedák s křeslem?


Vytvořeno: 26. 02. 2019
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Sedací soupravy rozkládací, s úložným prostorem, do L, do U, s křesly, sedačky kožené nebo s látkou… Na trhu je nepřeberné množství a vybrat si není vždy úplně jednoduché…

Sedací souprava do obývacího pokoje neodmyslitelně patří. Užívá ji celá rodina a je důležitým prvkem v interiéru. Pokud plánujete její nákup, dobře si vše promyslete. Už dávno neplatí to, že se sedací souprava přirazí ke zdi a slouží jen k povalování u televize. Moderní trend velí přesunout sedačku doprostřed místnosti a vytvořit tak posezení pro rodinu i přátele. Aby byl zajištěn komfort sezení pro všechny, musíme předem uvažovat o rozměrech a materiálu.

Kvalita, pohodlí, velikost

Před samotnou koupí sedací soupravy se rozmyslete, zda bude lepší si pořídit sedací soupravu s křesly a nebo jen samotnou sedací soupravu, ať už tu do U, do L nebo jen trojsedák nebo dvojsedák bez křesel. Další důležitá věc, vlastně ta nejdůležitější, zaměření prostoru, kde sedačka bude stát. Při měření nezapomeňte nechat dostatečný prostor kolem sedačky (třeba na konferenční stolek). Sedací soupravu by si měl vyzkoušet každý člen rodiny.

 

 Sedací souprava ORLAN

 

Rohové, do L, do U nebo trojsedák s křesly

Velikost sedací soupravy by člověk neměl podcenit. Ta by se měla odvíjet nejen od rozměrů místnosti, ale i od počtu lidí, kteří budou sedačku pravidelně užívat. Promyslete také, kde bude sedací souprava stát. Pokud máte malé děti a chcete s nimi na sedačce lenošit, bude pro vás lepší buď sedačka rohová nebo do U. U rohových sedacích souprav většinou lze vybrat pravou nebo levou variantu. Pokud jsou v domácnosti jen dospělí, lze zvolit troj nebo dvoj sedák a k tomu dvě křesla. Výhodou tohoto typu sezení je, že si křeslo postavíte tak, jak vám to bude příjemné. Nebo si místo křesel můžete pořídit taburet, který bude sloužit jako přídavné místo pro hosta. Jako velice praktickou věcí u sedacích souprav i taburetů je jejich úložný prostor, případně možnost sedačku rozložit.

 

Sedací souprava NEMO

 

Sedací souprava JOY

 

Sedací souprava PETRA

 

Podle čeho vybírat potah

Už jste se rozhodli pro tvar sedačky, ale stále váháte jako barvu, jaký materiál? Jestliže máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, kteří jsou zvyklí sedací soupravu také užívat, rozhodně se vyhněte světlým, jednobarevným látkám. Látka jako taková je příjemná, v letních měsících se na ni člověk nelepí, nepotíte se. Ovšem hůře se udržuje v čistotě. Pokud na látkovém potahu trváte, vyberte raději tu ze vzorem (a nemusí to být nutně mikroplyš s velkými květy), třeba melír pepř a sůl vypadá pěkně a sem tam nějaká nečistota se ztratí. Některé látkové sedací soupravy jsou opatřeny impregnací proti ušpinění. Další praktickým pomocníkem jsou přehozy nebo deky, které prostě vyperete. Oproti tomu existují sedačky v eko kůži nebo klasické kůži. Tam vlastně stačí jen setřít nečistotu vlhkým hadříkem. Co se týká barevnosti, přírodní tlumené barvy se hodí všude. Pokud ale chcete výraznou, třeba červenou sedačku, volte pak doplňky ve střízlivých barvách.

Sedací soupravy se nechají vyrobit i na míru, což oceníte zejména tehdy, když bojujete s místem.