Doprava zdarma
nad 1499 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00)
Doprava zdarma nad 1499 Kč

Sedací soupravy - pohodlné sezení i spaní


Vytvořeno: 26. 09. 2016
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Sedací souprava nebo pohovka bývá v mnoha případech dominantním prvkem obývací místnosti. Před samotným nákupem bychom si měli ujasnit, zda ji budeme používat jen jako sedací soupravu nebo na ní budeme i spát a nebo bude sloužit i k příležitostnému přespání pro návštěvy.

V nabídce je celá řada typů. Kromě kvality se liší i podle toho, zda jsou opticky odlehčené a stojí na nožičkách, nebo působí mohutně protože stojí celou plochou na zemi.
Pokud budete pohovku používat i k pravidelnému spánku, je třeba dbát na kvalitu matrace. A dále také na způsob rozkládání pohovky a celkovou manipulaci. Při každodenním rozkládání udělejte kolem pohovky dostatek místa podle toho, zda budete sedák vytahovat dopředu a nebo sklápět opěrák. Velmi častým typem rozkládání je posunutí sedací části a sklopení opěráku (obr. 1 a 2). Další typ tzv. Clik Clak přemění sedačku na lůžko dvěma pohyby. Pohovku položíte na záda a následně sklopíte sedák. (obr. 3 a 4). Vznikne tím velký prostor pro spaní. Rozkládací pohovky s tímto typem rozkládání se doporučují pouze k příležitostnému přespání.
Varianty pro příležitostné spaní jsou většinou jednolůžka. Ty s hlubokými sedáky jsou jednoduché na přípravu. Stačí sundat polštáře a postel je připravena. Další možností jsou rozkládací taburety, lehátka nebo matrace, které složíte na sebe.

Ve většině případů mají sedací soupravy látkové potahy. Praktickým řešením jsou ty, kde se dá potah sundat a vyprat.


 

Pohovka SPIKER:


 

Pohovka Viola


Kompletní nabídku pohovek najdete na našich webových stránkách atan.cz