Doprava zdarma
nad 1499 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00)
Doprava zdarma nad 1499 Kč

Stolové desky a podnože


Vytvořeno: 23. 09. 2016
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Ne každý interiér nebo exteriér vyžaduje díky svojí specifické formě klasický jídelní nebo barový stůl. Pro tyto účely nabízíme velký výběr stolových desek a stolových nohou či podnoží. A pokud máte fortelný stůl, stolová deska je poničená a Vy se stolu nechcete vzdát, tak i pro Vás nabízíme samostatné stolové desky.

 


Samostatné stolové desky nabízíme ve velkém množství materiálů, tvarů, velikostí, dekorů a barev, různých tloušťkách, s různými typy hran i s různou zaobleností rohů. Díky již 17tileté praxi s naší firemní výrobou těchto desek jsme schopni i velmi náročnému zákazníkovi nabídnout různé stolové desky podle jeho přání.


Stolové desky nabízíme jak do interiéru, tak i stolové desky exteriérové a zahradníInteriérově stolové desky nabízíme standardně z masivních materiálů, jako je buk, dub, smrk nebo borovice, kdy si zákazník může podle přání vybrat tvar desky. Nemusí to být pouze desky standardních tvarů, jako je kruh, čtverec nebo obdélník, můžete si sami navrhnut svůj speciální tvar. Vyrábíme pravidelné ovály, desky s rovnou hranou na připevnění ke zdi, kdy do prostoru bývají u desky zaoblené rohy. U stolových desek nabízíme nejen ostré rohy a rovné hrany, pro zákazníky s dětmi nebo pro seniory nabízíme stolové desky a různě zaoblenými rohy a zkosenými hranami desky tak, aby byla pohyb okolo byl bezpečnější. U těchto masivních materiálů si zákazník může vybrat tloušťku stolové desky a samozřejmostí je i výběr povrchové úpravy. Desky z masivních materiálů jsou jediné, které lze při poškození snadno zbrousit a nově povrchově upravit a tím celou desku zrenovovat. 


Dalším nejvíce využívaným materiálem na výrobu interiérových stolových desek je průmyslově vyráběná MDF deska laminovaná masivní bukovou dýhou, kterou lze mořit a lakovat do různých barev podle vzorníků nebo vzorku zákazníka. U tohoto materiálu si lze vybrat tvar, zaoblení hran i rohů, MDF desky lze velmi dobře opracovávat jako masivní desky. Menší výběr u těchto stolových desek je v tloušťkách, zpravidla se vyrábějí v 18 nebo 28 milimetrech. MDF stolové desky jsou díky svojí velké pevnosti vhodné jak do domácností, tak jsou velmi vhodné a doporučujeme je i do prostor restauračních a veřejných. 


Na výrobu stolových desek se využívá i dřevotřísková deska dýhovaná masivní bukovou dýhou. U těchto desek si lze vybrat velikost, tvar a barvu a lakování bukové dýhy podle vzorníků nebo podle přání zákazníka. Dřevotřísková deska však nelze opracovávat jako masiv nebo MDF, proto hrany, pokud jsou též dýhované, jsou vždy rovné a rohy ostré. Tloušťka desky bývá 18 mm, lze ale podklížením nebo spojením 2 desek dosáhnout efektu desky silnější.

Pro zákazníky, kteří hledají stolovou desky z materiálu, který je nejsnáze udržovatelný a nejméně finančně náročný, nabízíme stolové desky z dřevotřísky potažené umělohmotným laminem. Laminové stolové desky nabízíme různých tvarů a rozměrů, lze i podklížením nebo spojením získat dojem silné stolové desky. Základní tloušťka těchto desek je 18 mm, lze ale nabídnout i desky silnější. Zakončení hran nabízíme klasickou umělou ABS hranou v barvě lamina, nabízíme i hrany lepené laminem nebo hrany umělohmotné narážecí. Díky umělohmotnému povrchu těchto stolových desek jsou velmi nenáročné na údržbu. Nabízíme tyto laminové stolové desky mnoha dekorů od různých výrobců.

Stolové nohy a podnože nabízíme různých tvarů, jak jídelní, tak i barové. Stolové samostatné podnože jsou centrální, počet nohou závisí na vybraném typu. Tyto podnože nabízíme jak dřevěné, tak i kovové. Dřevěné centrální podnože nabízíme z ohýbaného buku, ale i v kombinaci s kove, jako je chrom nebo litina.


Kovové podnože nabízíme celokovové nebo v kombinaci se dřevem. Můžou být litinové nebo chromové, případně kombinace obou těchto materiálů. Nabízíme též podnože nerezové leštěné nebo kartáčované. Nabízíme též podnože lehké hliníkové, které se využívají nejčastěji jako podnože zahradní všude tam, kde je potřeba častější manipulace. Nejčastěji využívaným materiálem je klasická těžká černá litina.Každá centrální podnož má danou maximální doporučenou velikost stolové desky, kterou unese bez ztráty rovnováhy a stability. V případě, že potřebuje zákazník stolovou desku větší, pak jsme schopni nabídnout u některých typů podnoží větší základnu, která je vhodná pro danou velikost stolové desky. V případě, že podnož nemá variantu více rozměrů základen, pak lze případně použít stolové podnož dvě nebo více.


Stolové desky a stolové podnože jsou ideálním řešením nejen pro restaurace a kavárny, lze využít jejich velké nabídky a možnostem i při sestavování interiérů v domácnostech a všech veřejných prostorech. Pokud využijete tyto možnosti, pak s pomocí fantazie vykouzlíte originální prostory, moderní i klasické podle využitých materiálů.