Doprava zdarma
nad 4999 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00) Kontakty
Doprava zdarma nad 4999 Kč

Trendy v bydlení pro rok 2019


Vytvořeno: 10. 01. 2019
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Trendy v bydlení slouží k inspiraci při zařizování nového domova nebo oživení toho stávajícího. Nejdůležitější samozřejmě je, abyste se v něm cítili dobře. Pojďme se inspirovat, jaké budou trendy v letošním roce 2019.

Členění prostoru

Již několik let se praktikuje trend otevřených prostor, především spojení kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Toto řešení je praktické i pohodlné, ale bude se klást větší důraz na rozlišení jednotlivých prostor, aby celá místnost nevypadala příliš jednotně. Možností takového řešení je celá řada, v současné době se hojně využívají například kuchyňské ostrůvky. Velkou roli hrají i barvy. Ty pomohou s celkovým barevným odlišením dané zóny, ať už je to barvou na zdi, doplňky či použitými materiály. Opticky může prostor rozdělit také nasvícení. A to buď jiný styl a nebo umístění svítidel do jiné výškové úrovně oproti zbytku místnosti. Další možností je vyvýšený jídelní stůl, díky kterému budou jednotlivé zóny opticky odlišné, celý prostor ale bude působit celistvým dojmem.

 

Kuchyně

Bílá barva v kuchyni je na ústupu. Trendem pro letošní rok budou tmavší odstíny, které kuchyni propůjčí elegantní vzhled, který zaujme. Hodí se ale jen do velkých prostor, protože jak známo, tmavá barva zmenšuje. Vyžaduje také kvalitní a dostatečné nasvícení. Pokud si nemůžete, vzhledem k prostoru, černou kuchyni dovolit, volte odstíny šedé, modrošedé, nebo módní modré, zelené, šedorůžové nebo tyrkysové odstíny. Prim budou hrát také matné materiály, které k těmto odstínům dobře kontrastují. Matné odstíny krásně ladí k přírodním materiálům, jako je dřevo nebo mramor, vrací se beton nebo kámen.

Ustupuje se od chromu, to znamená, že kuchyňské, ale i koupelnové baterie se objevují v mosazi nebo mědi. To samé platí i u dřezů, prim hraje keramika nebo granit. A samozřejmě nesmíme zapomenout na kvalitní a dostatečné nasvícení. Pokud máte hodně prostoru, můžete u kuchyňské linky upustit od horních skříněk. A místo toho si tam dát třeba okno. Jestliže si kuchyňskou linku bez horních skříněk nedovedete představit, volte spíš otevřené police ze dřeva nebo kovové konstrukce v tmavé barvě.

Světla

Svítidla vyrobená ze železa, hliníku nebo svítidla ve tvaru žárovek různě dlouhá zavěšená ze stropu… To jsou bytová svítidla v industriálním stylu. Další trend pro letošní rok. Netradiční novinkou budou letos také LED svítidla, zabudovaná do jiným spotřebičů, například do stropních ventilátorů. Svoje uplatnění najdou i nepřímá osvětlení, jako je zrcadlo nebo světelný panel mířící na strop.

Stojací lampa JADE 

 

 

Moderní technologie

Vývojem projde i tato oblast, konkrétně pak tzv. Inteligentní domácnost. V současnosti se nejvíce využívají prvky ovládající bezpečnost, vytápění nebo stínící techniku.