Doprava zdarma
nad 1499 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00)
Doprava zdarma nad 1499 Kč

Trendy v zahradním nábytku pro rok 2016


Vytvořeno: 29. 04. 2016
Autor: Michaela Divišová
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Stejně jako nábytek do bytu, i zahradní nábytek podléhá módním trendům. Jaké jsou hity letošního léta? Podívejte se na pár zajímavých moderních kousků pro příjemné posezení za dlouhých teplých večerů.

 

Frčí kovy a exotické dřeviny

Čisté linie a elegance – to je základ, z kterého vychází návrhy zahradního nábytku nejen pro tento rok. Rozdíly tak můžeme hledat především v použitých kombinacích materiálu a barev. Chybu určitě neuděláte, pokud sáhnete po kovových konstrukcích kombinovaných s přírodním dřevem (například na opěrkách či v sedácích). 


Moderní kovový nábytek na zahradu je stále častěji k dostání v elegantní hliníkové variantě. Hliník je lehký, odolný vůči rozmarům počasí a nabízí rozsáhlé možnosti tvarových variací.

 

 

 

 

 

Na zahradním nábytku se hezky vyjímají exotické dřeviny jako je třeba meranti. To navíc dobře odolává proti vodě, sluníčku a dřevokaznému hmyzu. Jestliže fandíte spíše klasickým typům dřeva, k dostání jsou i kombinace se smrkem, borovicí či modřínem.

 

 

 

 

Pohodlné sofa nejen do obýváku

Využití dřeva sice dodává přirozený vzhled, ale přináší s sebou nutnost pečlivé údržby. Chcete-li si ušetřit práci, krokem vedle rozhodně není volba nábytku či doplňků z moderního umělého ratanu, který garantuje snadnou údržbu, dostatečnou pružnost a navíc i vysokou odolnost proti UV záření, vodě či písku.

 

Z umělého ratanu bývají často vyrobené i pohodlné pohovky, díky kterým si na zahradě dopřejete stejný komfort jako v obývacím pokoji. Trendovými barvami jsou klasické odstíny šedé, stříbrné, hnědé, bílé či hnědošedé.

K zahradnímu sofa doporučujeme pořídit odnímatelné podsedáky. Pokud mají potah z polyakrylu, jsou sice odolné vůči slunci i dešti, ale přece jen je lepší, když se dají při prudkém lijáku schovat.

 Taburet COZIES KNIT

 


Kompletní sortiment zahradního nábytku najdete v sekci zahradní nábytek.