Doprava zdarma
nad 4999 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00) Kontakty
Doprava zdarma nad 4999 Kč

Udělejte si doma pohodlí: Židle, křesla a lenošky


Vytvořeno: 15. 02. 2019
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Při zařizování interiérů se stále častěji objevují lenošky a také křesla doplněná o podnožku. Nabízejí totiž kvalitní oporu zad a uleví unaveným nohám. Dopřejme tedy tělu pohodlí a chvilky lenošení.

Pokud se rozhodnete pro koupi křesla nebo lenošky, určitě si je nejdřív vyzkoušejte. A investujte do stabilních a pohodlných výrobků.

Křeslo nebo lenoška?

Pod pojmem křeslo si umíme asi všichni přestavit o co jde. I křeslo s podnožkou nebo taburetem je jasné. Ale co je to vlastně lenoška? Lenoška je sezení se zvýšeným opěradlem pro záda i hlavu a protaženým sedákem pro podložení nohou. Některé lenošky mají prodloužený sedák výškově nastavitelný. Lenoška může mít područky, ale nemusí. Stejně tak jako skrytou nebo přiznanou konstrukci. Také může být součástí pohovky, ale více vynikne jako samostatně stojící kus nábytku.

 

 Lenoška TAMIA

 

Retro nebo design

Za designový kousek si určitě připlatíte. Pokud se vám moderní křeslo nebo lenoška hodí do interiéru, můžete to brát jako investici do umění. V opačném případě se můžete porozhlédnout v bazarech nebo ve starožitnictví a koupit použitý kus. Pokud má zachovalou konstrukci, stačí křeslo potáhnout do pěkné a zajímavé látky a originální kus je na světě.

 

 

 

Houpání pro všechny

Dalším prvkem pro relaxaci jsou houpací křesla, houpací židle, závěsné vaky. Houpací křesla a židle nám umožňují předozadní houpání, které v rychlejším tempu zvyšují krevní tlak a aktivují mozek. Do krve se tak vyplavují endorfiny, hormony dobré nálady. Houpací křesla se vyrábějí buď čalouněná nebo s výpletem. Závěsné koše jsou buď látkové nebo z ratanu. Jsou velmi oblíbenou součástí především dětských pokojů. Pro úplně malé děti existují houpací křesílka s úložným prostorem pod sedátkem. Dítě si tam může schovat drobné hračky. Jakýkoli houpací nábytek musí být bezpečný, konstrukce má bránit přepadávání.

 

 Houpací křeslo DORA

 

 Houpací křeslo HARPER

  

Klasická křesla

Na trhu existuje nepřeberné množství. Ať už jsou to klasická křesla k sedací soupravě, ušáky, klubová křesílka nebo masážní křesla. Při nákupu je zase důležité křeslo vyzkoušet. Pokud si ho nekupujete jen pro sebe, ale bude ho využívat i zbytek rodiny, je dobré volit to s nastavitelnými opěrkami pro ruce, dostatečně široký sedák a nejlépe ještě s polohovatelnou opěrkou zad. Pokud si chceme opřít i ramena a hlavu, musí mít křeslo dostatečně vysoké opěradlo. Jako výplň volíme nejlépe paměťovou pěnu, která existuje v různých stupních tuhosti. Ta nám zajistí maximální komfort a pohodlí.

 

 Ušák ASTRO

 

 

Materiál

Všechny tyto sedací výrobky by měly být stabilní a odolné. Proto volíme ty s dřevěnou nebo kovovou konstrukcí. Pokud je výrobek plastový, dbáme na kvalitní tvrzený plast. Jako čalounění se hodí umělá kůže, mikrovlákno nebo mikroplyš. Vše nejlépe s úpravou proti zašpinění a oděru.