Doprava zdarma
nad 1499 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00)
Doprava zdarma nad 1499 Kč

Venkovní houpačky


Vytvořeno: 31. 05. 2016
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Zahradní houpačky jsou snad nejideálnějším kusem nábytku k relaxaci pod širým nebem. Houpačka není jen tak nějaký kus nábytku. Při houpání můžete rozjímat, přemýšlet, relaxovat.

Tím prvním o co byste se při výběru houpačky měli zajímat, je její nosnost. Na klasickou houpačku se vejdou 2 – 3 dospělí lidé. Zpravidla se tedy doporučuje nosnost 200 – 250 kg. Robustní trubky dodají houpačkám dostatečnou stabilitu. Pokud toužíte po maximálním pohodlí, najdete v naší nabídce i houpačky s polohovatelným podhlavníkem. Jeho sklopením vznikne lůžko kde můžete dokonale relaxovat.


Pokud se rozhodnete pro koupi zahradní houpačky, můžete si vybrat ze dvou materiálů – kov a dřevo, případně jejich kombinace. Vaši volbu určitě ovlivní místo určení. K chatám, srubů a dřevostavbám se určitě hodí víc houpačky dřevěné, nebo houpací sítě, k novostavbám půjdou lépe ty kovové.


Pokud mají houpačky kvalitní povrchovou úpravu, máte zaručen dlouholetý a bezúdržbový provoz. U dřeva je to kvalitní lak, popřípadě teakový olej (zde je samozřejmostí pravidelná údržba). Kovové trubky jsou lakované a garantují dlouhodobé, bezúdržbové užívání.
Pro dokonalé pohodlí je nezbytnou součástí čalouněná poduška a stříška. Ty by měly být odolné vůči nečistotám a dešťové vodě.
U kovových houpaček je občas polštář nahrazen pružným výpletem, který je neméně pohodlný. Někdy je u krásné dřevěné houpačky škoda zakrývat ji polštáři. Dřevo krásně vynikne.
Mimo klasické zahradní houpačky existují i designové tvary. Jsou to různé závěsné koše nebo houpací sítě zavěšené v konstrukci. Ty se dají umístit i na balkon.


 Závěsná houpačka