Doprava zdarma
nad 4999 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00) Kontakty
Doprava zdarma nad 4999 Kč

Víte, že béžová je nová bílá?


Vytvořeno: 15. 03. 2019
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Většina lidí má ráda výrazné barvy. Při zařizování interiéru ale většina z nich sáhne po tlumenějších odstínech. Mezi takové patří i béžová.

Co je béžová barva?

Pro každého člověka může mít trochu jinou podobu. Je to vlastně kombinace bílé se žlutou. Tím vznikne krémová. Někdo ji vnímá jako barvu vanilkové zmrzliny, někdo jako odstín slonové kosti. Nejmodernější verze mívají příměs hnědé barvy, v různých odstínech připomínají světlé cappucino.

 

Sedací souprava TOMÁŠ

 

Béžová barva má dvě velké výhody. Je neutrální a příjemně teplá. Právě svoji neutralitou krásně propojí barvy, tvoří doplněk s bílou, šedou nebo všemi přírodními tóny. V klasicky zařízených interiérech je k vidění v kombinaci s tmavšími odstíny dřeva jako je ořech nebo třešeň. Naopak spojení s břízou není úplně to pravé.

 

 

Kam s ní?

Díky své univerzálnosti ji můžeme použít v podstatě kdekoli. Často je k vidění na nábytku, především pokud jde o dvířka skříněk. Důležitá je především kombinace s ostatními barvami. Béžovou lze použít i na výmalbu pokoje a pokud by někomu zdála béžová na všech stěnách nudná, lze ji zkombinovat se vzorovanou tapetou s béžovým základem. Pozor ale na příliš výrazné barvy. Béžová vypadá skvěle i na podlaze nebo na obkladech. Díky tomu bude pokoj působit čistým a útulným dojmem.

 

 

Pokoje

Béžová patří mezi uklidňující barvy, zvětšuje prostor a je vnímána jako „unisex barva“. Je vhodná do koupelen, pracoven nebo do pokoje pro miminka. Pro větší děti už je naopak lepší zvolit výraznější barvy, které podporují kreativitu.

 

Jídelní set OLEG

 

Kombinace

Oblíbené jsou kontrasty, které dají interiéru výraz. Ale i zde je třeba volit správnou míru. Béžová se dá skvěle zkombinovat buď se dřevem nebo dalšími neutrálními barvami – bílou, šedou, hnědou. Těmito kombinacemi vytvoříte dokonalou souhru.

Pokud ale máte raději výrazné kombinace, samozřejmě si můžete pořídit třeba fialovou nebo červenou sedací soupravu. Odborníci to ale moc nedoporučují. Béžová je totiž barva klidu a právě červená a fialová jsou příliš velký protiklad. 

 

Koberec AVALON

 

Dekorace

U dekorací ve výrazných barvách je to něco jiného. Pokud jsou to drobnější interiérové doplňky, může výrazná barva na béžovém pozadí vytvořit zajímavý akcent. Ideální jsou k tomu bytové textilie, potahy, závěsy, polštářky nebo kusové koberce.