Doprava zdarma
nad 1499 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00)
Doprava zdarma nad 1499 Kč

Vybírám si židli


Vytvořeno: 20. 09. 2016
0 komentářů

Potřebujete nové židle a neumíte se zorientovat v nabídce? Líbí se vám více typů židlí, ale nevíte, které jsou pro váš interiér nejvhodnější? Rádi vám pomůžeme radami tak, aby výběr židlí byl pro vás jednoduchý a přehledný.

Židle, ať už jídelní či barové, nakupujeme v okamžiku, kdy se rozhodneme obnovit sedací nábytek ve stávajícím interiéru, v okamžiku, kdy měníme nemoderní nebo okoukaný interiér a v případě, že vybavujeme úplně nové prostory těmto sedacím nábytkem. Vždy se tedy musíme zaměřit na styl stávajícího nebo budoucího interiéru.

Židle dělíme na dřevěné, kovové nebo plastové, ale existují i kombinace těchto materiálů.

Dřevěné židle můžou být celodřevěné, kdy základní kostru židle tvoří masiv a sedák může být překližkový nebo též masivní. Masivní sedáky můžou být lehce anatomicky tvarované pro větší komfort při sezení. Celodřevěné židle ocení ti z vás, kterým připadá čalounění na židli problematické z důvodu údržby. Na dřevěné židle existuje mnoho vyměnitelných polštářkovitých sedáků různých tvarů, barev a materiálů, takže i tímto způsobem lze případně celodřevěné židle barevně oživit.

Pokud si přejete do moderních interiérů dřevěné židle, ale neumíte si představit dřevěný prvek v interiéru jako takový, pak vám doporučujeme dřevěné židle lakované krycím lakem do barvy podle přání. Barvu židlí i stolu můžete snadno přizpůsobit stylu interiéru, lze si barevný odstín vybrat podle mezinárodního vzorníku barev RAL.

Dřevěné židle můžou být čalouněné, kdy čalounění může být na výběr látkou, kůží nebo koženkou, případně i s ozdobnými hřeby. Čalounění může být pouze na sedáku, židle do jídelen můžou mít i čalouněná záda. Židle s čalouněnými zády bývají mohutnější konstrukce a i opticky tvoří větší dojem, znamená to, že se jejich užití hodí především do větších kuchyní, kuchyňských koutů nebo jídelen. Jsou ideální volbou pro všechny, kteří u jídelního stolu tráví více času, než je jen klasické sezení u rychlého jídla.

Čalouněné dřevěné židle jsou klasických i moderních tvarů. Pro milovníky klasiky a ohýbaného dřeva nabízíme dřevěné bukové židle, u kterých si lze vybrat druh sedáku. Tyto židle tak můžete mít čalouněné látkou, kůží nebo koženkou a dokonce i s ozdobnými hřeby, můžete mít ten stejný druh židle se sedákem s přírodním výpletem z rákosového koberce a nebo se sedákem dřevěným. Protože u těchto klasických židlí si můžete vybrat barvu moření dřeva či jeho lakování podle moderních trendů, pak lze tyto klasické jídelní i barové židle vhodně začlenit i do velmi moderních interiérů.

Pokud jste milovníky dřeva, ale chcete dřevěné materiály v moderním interiéru odlehčit, pak doporučujeme židle kovové kostrukce v kombinaci s dřevěným ohýbaným překližkovám sedákem. Tyto židle nabízíme jak v jídelní, tak i barové variantě, dokonce i u něktrých těchto židlí lze najít i variantu s područkami. U těchto židlí si lze vybrat variantu překližkového korpusu s ozdobným výřezem, je na výběr i několik výřezů.

Povrchovou úpravu dřeva si lze vybrat mořením do různých barev a následným lakováním bezbarvým lakem tak, že bude přiznaná dřevěná podstata těchto korpusů, ale můžou se i lakovat krycími laky podle mezinárodního vzorníku RAL tak, že nebude mít tato překližka přiznaný vizuálně dřevěný původ.

Novinkou v povrchové úpravě těchto překližkových korpusů je laminování umělohmotnou laminovací fólií jak v klasických krycích barvách, jako je černá, červená nebo bílá, ale lze je též nalaminovat barevnou fólií v dřevěných dekorech podle vzorníku lamin.

Povrchová úprava kovu je v základní variantě chromováním, lze ale nabídnout i v barvě RAL9006 (tzv. hliníkový lak) nebo i v bílém či černém laku. Obecně lze říci, že kovovou podnož lze objednat opět v jakékoli barvě podle mezinárodního vzorníku RAL.

Každý, kdo nechce nebo nemůže mít v interiéru židle dřevěné, ten si vybere z velkého množství židlí kovových s čalouněným sedákem, případně i opěrkou. Nabízíme velký výběr čalounických materiálů, jako jsou látky, přírodní kůže nebo umělé ekokůže či koženky. Konstrukce kovových židlí bývá na výběr chromová, ale lze najít i oblíbenou barvu RAL 9006 (hliníkový lak).

Nejste-li milovníkem čalounění a máte rádi moderní design a materiály, pak je pro vás ideální volbou židle plastová. V nabídce jsou tyto židle jak celoplastové, tak s plastovými korpusy na kovové konstrukci. Tyto židle mají různé tvary sedáků a opěrek a v nabídce jsou i různé druhy plastových materiálů. Nejmodernější jsou tyto plastové židle průhledné, které opticky zlehčí tento daný prostor. Interiér je tím pádem odlehčený, průhledné židle jsou tak vhodné i do menších prostor.

Dřevěné, čalouněné, celodřevěné i kovové židle nabízíme většinou v jídelní i barové variantě, ale též i ve variantě s područkami. Židle s područkami jsou vždy alternativou ke křeslům, jsou relaxační variantou klasických jídelních židlí. Říká se jim proto též polokřesla. Kombinací uvedených variant jednoho typu židle docílíte ucelený interiér podle přání.

Pro milovníky přírodních materiálů a přírodního stylu života i designu nabízíme dřevěné židle s přírodními vyplétanými sedáky. tyto sedáky můžou být z výpletu z mořské trávy, sedáky z přírodního ratanu, ale i sedáky s výpletem z rákosového koberce.

Rákosový koberec bývá na klasických židlích z ohýbaného buku. Vyplétají se jím i oblíbená houpací křesla. Tyto přírodní materiály plně nahradí sedáky čalouněné. Je to varianta i pro ty z vás, kteří nechcete dřevěné sedáky z důvodu tvrdšího posezení.

Moderní interiéry nejsou uniformní, nebojte se kombinovat barvy, materiály ani styly. V jednoduchosti je krása, ale už ne tolik v usedlé uniformitě.