Doprava zdarma
nad 1999 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00)
Doprava zdarma nad 1999 Kč

Vybíráme sedací pytel


Vytvořeno: 17. 06. 2016
Autor: Michaela Divišová
0 komentářů
Kategorie: Inspirace a tipy

Sedací pytel neboli vak se stává čím dál oblíbenějším doplňkem do obýváku či dětského pokoje. Nabídka je proto velmi široká a člověk si říká, podle čeho má vlastně vybírat. Na co se při výběru sedacího vaku zaměřit? Je několik věcí, které byste měli zohlednit, aby vám sedací pytel opravdu vyhovoval a dlouho vydržel.


 

1. Materiál

K dostání jsou sedací vaky z ekokůže (umělá kůže neboli koženka), nylonu, polyesteru, plyše či bavlny. Každý z materiálů má samozřejmě své výhody a nevýhody. Zatímco koženka se hodí spíše do interiéru, nylon lze použít i v exteriéru; ekokůže má snadnou údržbu a nylon je zase velmi odolný proti poškození (i při setkání s ostrými předměty). Odolný je také polyester, který se ale zase hůře udržuje. Stejně tak plyš a bavlna, které jsou ovšem velice příjemné na dotek. 


 

2. Náplň

 

Optimální a jedinou vhodnou náplní do sedacích vaků jsou polystyrenové kuličky. Tyto tzv. EPS kuličky by měly splňovat také určitá kritéria, aby se skutečně hodily pro vaky na sezení: velikosti 3-4 mm, hustota 10-20 g/litr (určuje celkovou hmotnost i cenu sedacího pytle a míru slehnutí kuliček v závislosti na čase a používání vaku), splnění normy EN 1021-1, EN 1021-2, EN: 597 nebo DIN 5510, stejně jako vyhlášky 84/2001 Sb. (o zdravotní nezávadnosti pro děti do 3 let).


 

 

 

3. Velikost

 

Výška a šířka výrobku je také důležitá. Abyste si v sedacím vaku mohli pohodlně posedět, měl by alespoň jeden z rozměrů přesahovat 140 cm. Jedině tak totiž budete mít při sezení podepřenou i hlavu.


 

 

 

4. Design

 

K dostání jsou sedací pytle nejrůznějších tvarů a barev, pak třeba v podobě sportovních míčů, zvířecích motivů či oblíbených postaviček z dětských pořadů. Vybírejte proto podle vašich nároků a požadavků, aby se vak nejen hodil do interiéru, ale také poskytoval různé možnosti pohodlného posezení a relaxace.


 

 

 

 

 

Kompletní nabídku sedacích pytlů naleznete na našich stránkách atan.cz