Doprava zdarma
nad 1499 Kč
Po–Pá (9:00–18:00), So (9:00–12:00)
Doprava zdarma nad 1499 Kč

Židle s područkami


Vytvořeno: 20. 09. 2016
0 komentářů

Jídelní židle s područkami,známé též jako polokřesla, jsou oblíbenou pohodlnou variantou klasické jídelní židle k jídelnímu stolu. Vyrábí se s područkami jak dřevěné, tak i kovové židle.

Polokřesla s područkami se hodí ke každému tvaru jídelního stolu, jak ke čtvercovému, obdélníkovému, tak i ke kulatému nebo k oválnému stolu. Počet židlí a polokřesel u tohoto jídelního stolu je na vkusu zákazníka a prostorových možnostech. U obdélníkových stolů bývá nejčastější variantou počet 4 + 2, to znamená čtyři klasické jídelní židle bez područek a k tomu do čela stolu naproti sobě vždy polokřeslo s područkami.

Tato polokřesla najdete v nabídce jak celodřevěná i z ohýbaného buku, tak i s čalouněným sedákem. Nejpohodlnější jsou polokřesla, která mají i čalouněnou opěrku. Čalounění těchto židlí je velký výběr, v nabídce je čalounění látkou, přírodní kůží a ekokůží či koženkou.

Každý, kdo si vybírá židle a přemýšlí o doplnění sedací sestavy i polokřesly s područkami, by měl brát na vědomí tu základní věc, a to je větší prostor okolo stolu. Židle s područkami mají tyto područky jako prodloužení pracovní či jídelní desky stolu. Područky jsou tak ve většině případů vyšší než jsou luby (spoje mezi nohama a deskou) u stolu a proto tato polokřesla nelze zasunout pod stůl.

Polokřesla se hodí do jídelen a jídelních koutů, ale i do interiérů obývacích pokojů. Najdou uplatnění všude tam, kde se u jídelních stolů nejen rychle stravuje, ale kde se schází rodina či přátelé k delšímu posezení třeba u kávy po výborném nedělním obědě. Nabízíme i snížená polokřesla pro extra komfortní posezení, která lze použít v interiéru jako solitérní kus sedacího nábytku nebo je použít ke konferenčním stolkům nejen do obýváku, ale i do haly či pracovny.

Židle s područkami lze uplatnit nejen v interiéru jídelny, kuchyně či obývacího pokoje, lze je umístit i do interiéru ložnice či dětského pokoje, velmi často jsou umístěné v pracovně či pracovním koutu u psacího stolu. Tato pracovní polokřeska lze najít i otočná.

S područkami se však vyrábí i barové židle. Tento typ klasických barových židlí samotných či v kombinaci jídelních polokřesel stejného typu najdeme v restauracích, hotelech či kavárnách klasických typů. Tyto barové židle s područkami lze najít v celodřevěné variantě i s historizujícími prolisy nebo ve variantě s čalouněným sedákem.

Čalounění lze zvolit látkou, přírodní kůží či ekokůží nebo koženkou. Lze si u tohoto typu zvolit i čalounění s ozdobnými hřeby, které můžou být pouze na sedáku, ale i na horní části opěrky. Tento způsob očalounění barové židle s područkami a k tomu jídelních polokřesel s područkami bývá nazýván jako styl kovbojský.

Polokřesla s područkami nejsou jenom výsadou židlí dřevěných, vyrábí se i u židlí kovových. Můžou být i v kombinaci se dřevem nebo s čalouněním. Oblíbené jsou kovové s dřevěným korpusem z ohýbané překližky, která může, ale nemusí, být i čalouněná.

Pokud si nepřejete kombinovat polokřesla s klasickými jídelními židlemi, pak pro Vás máme nabídku polokřesel, která jsou vyráběná pouze jako židle s područkami. Tímto se výběr židlí pro naše zákazníky ještě zvýší.