Jak vybrat pohovku?

Na dnešním trhu je na výběr celá řada pohovek. Jak si ale vybrat tu pravou přesně pro vaše potřeby? Především byste měli zvážit prostorové možnosti vašeho bytu. V tomto ohledu se nabízí pohovky rohové či klasické jednotlivé.

Při výběru pohovky do vašich obývacích prostor doporučujeme pečlivě rozmýšlet a proměřovat. Pohovka ve velké vstupní hale rodinné vily bude totiž působit zcela jiným dojmem než pohovka v obývacím pokoji bytu v panelovém domě. Pokud nedisponujete velkými prostory, vybírejte pohovku s úložným prostorem, který jistě oceníte.

Barva a materiál povrchu

Na trhu je na výběr z celé řady barevných odstínů a motivů. Z nespočtu možností si většinou snadno vyberete tu pravou, která bude přesně ladit s vaším interiérem. Jak je to ale s povrchovým materiálem? Standardem dnešní doby jsou již pohovky s povrchem, který se velmi snadno udržuje, což obzvláště platí pro syntetické povrchy.

Velmi žádanými pohovkami jsou ty s povrchem z mikrovlákna. Mají luxusní vzhled, na omak příjemný povrch a velmi snadno se udržují.

Kožené povrchy jsou žádané pro svůj luxusní vzhled a záruku elegance. Povrchy z kůže se velmi jednoduše ošetřují, což oceníte v případě, že máte malé děti a čištění sedačky budete mít na denním pořádku. V letních měsících si mohou ale najít i své odpůrce, neboť nejsou příliš prodyšné.

Látkové čalounění je vyráběno z bavlny, vlny nebo umělých materiálů, jako je například polyester a to buď ve stoprocentním zastoupení nebo s různým procentuálním podílem zmiňovaných látek. Na omak jsou tyto povrchy velmi příjemné, údržba však může být v mnoha případech komplikovanější.

Pohovka REMI

Jak vybrat pohovku?

Je pohovka vhodná pro pohodlný spánek?

Platí pravidlo, že klasická pohovka, ačkoliv je rozkládací, by měla sloužit výhradně k sezení a jen k příležitostnému přespání. Pokud však hledáte ideální řešení do vašeho malého bytu, můžete se poohlížet po rozkládacích pohovkách pro každodenní plnohodnotné spaní, které jsou vybavené lamelovým nebo laťovým roštem a zdravotní matrací prakticky libovolné tloušťky a tuhosti. Ve složeném stavu tak plní funkci sedačky a v rozloženém stavu je z ní kvalitní a zdravotně nezávadné lůžko či dvoulůžko.

Typy rozložení pohovek

Sklápěcí opěrák

Velice oblíbeným typem rozkladu je pohovka, u které se sedák vysune dopředu a následně se sklopí záda do vodorovné polohy. Existují dvě možnosti vysouvání sedáku - buď se sedák vysouvá po kolejničkách anebo se vyklápí pomocí pružiny (tzv. automat). U tohoto typu je třeba myslet na to, že pohovka nesmí být přisunuta úplně ke zdi, jinak by nebylo možné opěrák sklopit. Úložný prostor je pod sedákem.Pohovka Rokar

Jak vybrat pohovku? Jak vybrat pohovku?Klik-klak

Další způsob rozložení může být pomocí tzv. systému klik-klak. K rozložení stačí dva pohyby. Uchopíme sedák a jedním pohybem ho překlopíme do polohy, kdy je opěrák vodorovně a sedák svisle. Pak už jen zatlačíme sedákem směrem k opěráku a po cvaknutí sedák položíme do vodorovné polohy. Opět platí pravidlo, že pohovka nesmí být přisunuta úplně u zdi. Úložný prostor na lůžkoviny či deky je umístěný pod sedákem.Pohovka Lumia

Jak vybrat pohovku? Jak vybrat pohovku?Dvě matrace na sobě

Tento typ pohovky je vhodnější spíše k odpočinku v ležící poloze než k sezení, jelikož sedák bývá hluboký a opření o polštáře není zrovna komfortní. Velkou výhodou je ale jednoduchý a rychlý rozklad bez nutnosti odsouvání pohovky od zdi a široká ložná plocha. Stačí vysunout zásuvku a překlopit horní matraci. Úložný prostor v zásuvce je prostorný a zároveň snadno přístupný.Pohovka Diane

Jak vybrat pohovku? Jak vybrat pohovku?Pohovka Matej

Jak vybrat pohovku? Jak vybrat pohovku?Rozklad v korpusu pohovky

U menších pohovek bývá rozklad řešený tak, že se rozkládá jedním dlouhým tahem, kdy zásuvka na kolečkách vyjede z korpusu pohovky. Zásuvka navíc v sobě skrývá i malý úložný prostor, který je přístupný ale až po rozložení pohovky.Pohovka Bunio

Jak vybrat pohovku? Jak vybrat pohovku?


Proč nakupovat u nás?