Nábytek na balkon i terasu

Zima za sebou definitivně zavřela dveře a pro mnohé z nás začíná ta hezčí část roku. S jarem a létem je spojená péče o zahradu a samozřejmě i relaxace na zahradách, pergolách, dvorcích, balkonech. A k tomu správnému odpočinku potřebujeme zahradní nábytek.

V současné době je na trhu velké množství různých zahradních sestav i jednotlivých kusů zahradního sezení. A také nespočet zahradních doplňků – houpačky, domečky pro děti a dětský nábytek, altány, slunečníky. Dekorace na zahradu v podobě květináčů, ozdobných kovových stojanů a mnoho dalšího.Dětský zahradní set Kasia Domeček Holiday Play HouseNábytek na balkon i terasu Nábytek na balkon i terasuChcete si tedy pohodlně posedět na balkoně, terase nebo na zahradě?
Podle toho jaké nároky a možnosti pro umístění, a potom následné uložení nábytku, máte, vybírejte z naší nabídky modely ze dřeva, hliníku, kovu, plastu, ratanu.
Co tedy vybrat?
Již několik let patří mezi oblíbené materiály jak výrobců tak uživatelů hliník. Jeho nespornou předností je lehkost a s ní spojená dobrá manipulace, nenáročná údržba a extrémní odolnost vůči vlivům počasí. Současným hitem jsou kombinace hliníku s dalšími materiály.
Pokud chcete na zahradě nebo pergole jen odpočívat, pořiďte si polstrované lehátko s polohováním.


Leháto ZWC 52Nábytek na balkon i terasuSestavu zahradního nábytku vybírejte pečlivě, jde o investici na několik let. Protože kvalitní sety vydrží až desetiletí. Je dobré k zahradním setům pořídit i podnožky nebo stoličky. Můžete je použít jako odkládací stolky.

Jak už jsme zmínili, zahradní nábytek lze pořídit z různých materiálů. Ne každý je ale vhodný do všech zahrad. Při výběru musíme brát v potaz i jeho vlastnosti. Co se týká dřevěného zahradního nábytku, tam je zásadním kriteriem náročnost údržby, která se odvíjí podle jeho umístění a druhu dřeva. Pokud ale budete dřevěný nábytek pravidelně natírat speciálními oleji, bude vám odměnou hladký povrch a krásný vzhled. Na zastřešených terasách lze dřevo ošetřit i voskem.
Na balkony a zastřešené terasy se hodí i plastový nábytek, jelikož není příliš odolný povětrnostním vlivům.Křeslo IBIZA Stůl MelodyNábytek na balkon i terasu Nábytek na balkon i terasuKřeslo Baja silverNábytek na balkon i terasuU všech materiálů ale platí, že ho nesmíme nechat stát dlouhodobě na dešti. Pokud nemáte dostatek prostoru k uložení nábytku třeba na zimu, je vhodné volit skládací varianty (skládací křesílka, skládací židle, skládací stolky...). Židle, stoly, lehátka se dají prakticky složit a zaberou minimum místa. Na uložení polstrování máme v nabídce úložné boxy.


Truhla s automatickým odklápěnímNábytek na balkon i terasuZahradní setNábytek na balkon i terasu

Veškerý sortiment zahradního nábytku najdete na našich webových stránkách http://www.atan.cz/zahradni-nabytek/


Proč nakupovat u nás?